БІЗНЕС-ОСВІТА | Рейтинг 1 листопада 2010 р.

Рейтинг денних програм МВА від The Economist

Американські школи домінують в рейтингу денних програм МВА за версією журналу The Economist.

Дев'ятий рік поспіль журнал The Economist публікує рейтинг денних програм МВА. Зазвичай показники шкіл в цьому рейтингу змінюються не дуже значно. Але 2010-ий рік став винятком — значна кількість шкіл суттєво піднялася або навпаки — опустилася в рейтингу.

Основною причиною настільки знаних змін стала складна ситуація на ринку праці. Здатність школи створювати нові кар'єрні можливості для своїх випускників та рівень зарплат мали найбільший вплив на місце в рейтингу. Їхня сумарна вага склала 55%.

Ось як виглядає цьогорічна десятка найкращих шкіл (в другому стовпчику показане місце в минулорічному рейтингу):

Місце в рейтингу 2010

Місце в рейтингу 2009

Назва школи

Країна

1

4

University of Chicago

США

2

6

Dartmouth College

США

3

3

University of California at Berkley

США

4

5

Harvard Business School

США

5

1

IESE Business School

Іспанія

6

2

IMD (International Institute for Management Development)

Швейцарія

7

7

Stanford Graduate School of Business

США

8

9

University of Pennsylvania

США

9

14

HEC School of Management

Франція

10

12

York University

Канада

Якщо якась школа і може похвалитися успішним пережиттям економічної кризи — то це Booth School of Business (University of Chicago), яка зуміла посісти перше місце в рейтингу. Основною особливістю даної школи стали сервіси з розвитку кар'єри. Не останнє значення мав і той факт, що коли фінансування інших шкіл пішло на спад — у 2008-му році — Університет Чикаго отримав інвестицію у розмірі $300 млн. від Девіда Буса (David Booth), випускника, в честь якого вона названа.

Очевидно, що переможцями цьогорічних перегонів стали північно-американські бізнес-школи. Їм вдалося посісти сім позицій у десятці найкращих, включаючи чотири перші позиції.

Випускники європейских програм МВА до сих пір лідирують за показниками зарплатні після випуску. Окрім того, це зазвичай старші люди з більшим досвідом роботи, але цей розрив скоротився. Лондонська бізнес-школа, чиї випускники зазвичай потрапляють на високооплачувані банківські посади — найкращий приклад.

Ще одна сфера, в якій бізнес-школи почували себе доволі непевно — це кількість прийнятих студентів. І хоча криза на перших порах може призвести до збільшення бажаючих вчитися (оскільки багато керівників, втративши роботу, шукають прихисток від "економічного шторму" і знаходять його у стінах МВА), якщо спад затягується, тоді студенти задаються закономірним питанням, чи варто витрачати значні кошти на навчання, при цьому не будучи до кінця впевненими, чи окупляться інвестиції.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Під три чорти турботи! Нумо до роботи!Під три чорти турботи! Нумо до роботи!
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств
Усе замахало. Але надія єУсе замахало. Але надія є

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)