БІЗНЕС-ОСВІТА | Рейтинг 1 листопада 2010 р.

Рейтинг денних програм МВА від The Economist

Американські школи домінують в рейтингу денних програм МВА за версією журналу The Economist.

Дев'ятий рік поспіль журнал The Economist публікує рейтинг денних програм МВА. Зазвичай показники шкіл в цьому рейтингу змінюються не дуже значно. Але 2010-ий рік став винятком — значна кількість шкіл суттєво піднялася або навпаки — опустилася в рейтингу.

Основною причиною настільки знаних змін стала складна ситуація на ринку праці. Здатність школи створювати нові кар'єрні можливості для своїх випускників та рівень зарплат мали найбільший вплив на місце в рейтингу. Їхня сумарна вага склала 55%.

Ось як виглядає цьогорічна десятка найкращих шкіл (в другому стовпчику показане місце в минулорічному рейтингу):

Місце в рейтингу 2010

Місце в рейтингу 2009

Назва школи

Країна

1

4

University of Chicago

США

2

6

Dartmouth College

США

3

3

University of California at Berkley

США

4

5

Harvard Business School

США

5

1

IESE Business School

Іспанія

6

2

IMD (International Institute for Management Development)

Швейцарія

7

7

Stanford Graduate School of Business

США

8

9

University of Pennsylvania

США

9

14

HEC School of Management

Франція

10

12

York University

Канада

Якщо якась школа і може похвалитися успішним пережиттям економічної кризи — то це Booth School of Business (University of Chicago), яка зуміла посісти перше місце в рейтингу. Основною особливістю даної школи стали сервіси з розвитку кар'єри. Не останнє значення мав і той факт, що коли фінансування інших шкіл пішло на спад — у 2008-му році — Університет Чикаго отримав інвестицію у розмірі $300 млн. від Девіда Буса (David Booth), випускника, в честь якого вона названа.

Очевидно, що переможцями цьогорічних перегонів стали північно-американські бізнес-школи. Їм вдалося посісти сім позицій у десятці найкращих, включаючи чотири перші позиції.

Випускники європейских програм МВА до сих пір лідирують за показниками зарплатні після випуску. Окрім того, це зазвичай старші люди з більшим досвідом роботи, але цей розрив скоротився. Лондонська бізнес-школа, чиї випускники зазвичай потрапляють на високооплачувані банківські посади — найкращий приклад.

Ще одна сфера, в якій бізнес-школи почували себе доволі непевно — це кількість прийнятих студентів. І хоча криза на перших порах може призвести до збільшення бажаючих вчитися (оскільки багато керівників, втративши роботу, шукають прихисток від "економічного шторму" і знаходять його у стінах МВА), якщо спад затягується, тоді студенти задаються закономірним питанням, чи варто витрачати значні кошти на навчання, при цьому не будучи до кінця впевненими, чи окупляться інвестиції.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
12 важелів успіху12 важелів успіху
50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності
Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогуМіф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)