БІЗНЕС-ОСВІТА | eLearning 26 жовтня 2023 р.

Новітні тренди в індустрії розробки електронного навчання

Індустрія розробки електронного навчання протягом багатьох років демонструє вражаюче зростання, і це завдяки технологіям і трендам, що швидко розвиваються. Портал eLearning Industry висвітлює деякі з цих трендів 2023 року.

Ми вже далеко відійшли від простого читання текстів і запам’ятовування формул для пошуку відповідей. Тепер у нас є цифрові рішення, які забезпечують більш аналітичні та інтерактивні підходи до навчання і допомагають учням запам’ятовувати. Це стало можливим завдяки перетворенню традиційного навчального середовища на середовище електронного навчання. З моменту свого зародження індустрія електронного навчання розвивається швидкими темпами завдяки технологічному прогресу, що відбувається в усьому світі.

Сучасна eLearning-індустрія фокусується на наданні досвіду, який вимагає взаємодії — від впровадження таких технологій, як штучний інтелект для персоналізації навчання до використання доповненої реальності для більш інтерактивного підходу. Це дало значний поштовх популярності електронного навчання — прогнозується, що до 2026 року розмір eLearning-ринку зросте до $374 млрд.

Новітні тренди в індустрії розробки електронного навчання

Нижче — тренди, що сприятимуть розвитку електронного навчання.

1. Гейміфікація навчального процесу

Індустрія електронного навчання трансформує спосіб навчання, роблячи його більш цікавим і креативним. Гейміфікація — це один із таких підходів, який дозволяє експертам з електронного навчання бути настільки креативними, наскільки вони хочуть, водночас продовжуючи викладати.

Візьмемо для прикладу Duolingo. Ця платформа для вивчення мов пропонує такі функції, як Match Madness. Ця гейміфікована функція дає учням завдання з обмеженим часом, де вони повинні підібрати слова і заробити бали енергії. Ці бали допомагають гравцям просуватися по рівнях і пропонують цікавий спосіб перевірити досягнутий прогрес.

2. Спільне навчання та соціалізація

Соціалізація — ще одна характеристика, яка трансформує досвід електронного навчання. Цей тренд дозволяє користувачам отримувати відповіді на свої запитання від інших учнів або експертів зі спільноти.

Серед платформ, які просувають цю ідею, є Quora. На платформі можна ставити запитання, а інші користувачі можуть відповідати на них, що робить Quora одним із найкращих інструментів для навчання та опитувань у спільноті.

3. Персоналізоване навчання з використанням ШІ та машинного навчання

Діджиталізація генерує величезну кількість даних. Використовуючи ці дані, системи машинного навчання знаходять закономірності і прогнозують, що учні можуть використовувати або чого хочуть навчитися. Також визначаються такі фактори, як слабкі та сильні сторони учнів. Потім ШІ рекомендує користувачам персоналізовані навчальні матеріали, які можуть допомогти учням посилити їхні слабкі частини курсів і покращити їхні загальні оцінки.

4. Мікронавчання

Мікронавчання, як випливає з назви, передбачає невеликі за обсягом навчальні матеріали. Це можуть бути вікторини, анімації, відео, ігри та інші подібні категорії матеріалів, які добре пояснюють будь-яку тему.

5. Імітаційні навчальні середовища

Імітаційні навчальні середовища — це копії реальних середовищ, створені для того, щоб надати учням майже реалістичний досвід. Цей напрямок електронного навчання використовує сучасні технології, такі як доповнена і віртуальна реальність, у поєднанні з анімацією або фільмами для демонстрації реалістичних середовищ.

6. ШІ-репетитори, доступні 24/7

Репетитори зі штучним інтелектом стають дедалі популярнішими як частина трендів у сфері розробки електронного навчання. Ці ШІ-репетитори завжди доступні і можуть відповідати на запитання користувачів цілодобово. Вони також пропонують можливість персоналізованого навчання, що є ще однією перевагою для їхніх користувачів. ШІ-репетитори часто доступні у вигляді чатботів. ChatGPT від OpenAI також може потрапити в цю категорію завдяки своїй величезній базі даних і здатності надавати відповіді. ChatGPT може ще й запропонувати вичерпні пояснення до кожної відповіді, що робить його ідеальним ШІ-репетитором для всіх, хто зацікавлений у навчанні.

7. Блокчейн для захисту даних

Іноді стає критично важливо захистити навіть навчальні дані. Наприклад, фінансові компанії навчають своїх співробітників на початковому етапі роботи за допомогою цифрових носіїв. Це робиться для того, щоб краще пояснити їхні продукти та послуги. У таких випадках блокчейн дозволяє створити навчальне середовище, яке є безпечнішим у порівнянні з традиційним, і доступ до якого мають лише ті, хто має авторизацію на серверах. Блокчейн також блокує несанкціонований доступ до навчальних матеріалів, що полегшує компаніям захист конфіденційних організаційних даних.

Підбиваємо підсумки

Захоплююча подорож індустрії електронного навчання включає в себе кілька нових технологій і трендів, які розвиваються в міру її зростання. Однак, щоб забезпечити ідеальний eLearning-досвід, необхідно гармонізувати баланс між інноваціями та зручністю використання. Зрештою, ваше рішення для електронного навчання має бути простим у використанні, доступним за ціною та достатньо інноваційним, щоб утримувати учнів.

Наведені вище тренди дають вам коротке уявлення про індустрію, що трансформується. Однак важливо розуміти, що ці тренди також вийдуть із моди. Тому, якщо ви плануєте проєкт із розробки програмного забезпечення для eLearning-рішень, які залишаються в тренді, дуже важливо, щоб ви також спланували шляхи його модернізації з плином часу.

Ілюстрація: cpduk.co.uk



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Діяти як переможець, думати як переможецьДіяти як переможець, думати як переможець
Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!
Ігропрактика. Перший підручник з ефективного проведення прикладних ігорІгропрактика. Перший підручник з ефективного проведення прикладних ігор

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)