Назва: Мистецтво добору персоналу. Як оцінити людину за годину
Автор(и): Світлана Іванова
Видавництво: "Моноліт-Bizz", — 2019
Опис:
Чи можна оцінювання й добір персоналу перетворити на справжнє мистецтво? «Так!» — каже Світлана Іванова й доводить це на сторінках свого бестселера. Найновіші авторські методики й технології, дієві поради, ефективні запитання, що допоможуть уникнути соціально бажаних відповідей, — усе це тут!
Книжка стане незамінним помічником для рекрутерів, менеджерів і підприємців, а також для керівників кадрових служб та викладачів управлінських навчальних закладів.
Як швидко й напевне визначити, чи відповідає кандидат посаді, на яку претендує? Чи сумісні його переважні мотивації з культурою і специфікою компанії? Які запитання під час співбесіди будуть найефективнішими і як правильно інтерпретувати відповіді на них? Про все це розповідає відомий бізнес-тренер і HR-консультант Світлана Іванова. На сторінках свого бестселера авторка доводить, що оцінювання й добір персоналу — це мистецтво. І опанувати його до снаги кожній зацікавленій у цьому людині.
Головне — пам’ятати, що немає універсально «добрих» чи «поганих» кандидатів — є ті, хто підходить для певної компанії та посади, і ті, хто не підходить. Усе просто! А визначити цю відповідність, майстерно оцінити претендента на будь-яку вакансію, витративши на це мінімум часу, ви зможете за допомогою інструментарію, поданого в цьому посібнику.
Із цією книжкою ви:
- навчитеся ставити кандидатам правильні запитання й майстерно інтерпретувати відповіді на них;
- опануєте найновіші авторські методики й технології, адаптуючи їх до специфіки вашого бізнесу й компанії;
- дізнаєтеся про найдієвіші способи оцінювання й добору персоналу;
- зможете розробити свою оптимальну систему оцінювання кандидатів і перетворите щоденну роботу на мистецтво;
- станете HR-гуру й проводитимете найефективніші бесіди з працевлаштування!
Книга видана також російською — "Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час"
ЦИТАТИ ˅
Автоматизм приходить не одразу
Варто і просто аналізувати мовлення людей, намагатися визначити їхні метапрограми й оцінні складники слів. Спочатку слід ретельно готуватися до інтерв’ю, заздалегідь продумувати кейси, запитання і, можливо, навіть складати для себе «шпаргалки», потім уже прийде автоматизм. Якщо здійснюєте добір персоналу за допомогою агентств чи консультантів, ви зможете більш чітко ставити перед ними завдання й перевіряти рівень професійності. Головне — зрозуміти кандидата щонайкраще й зуміти правильно вибудувати систему ситуаційного керівництва з найпершого дня його роботи в компанії.
Немає поганих кандидатів!
Базова ідея, яка лежить в основі ефективного інтерв’ю, полягає в тому, що немає універсально добрих або універсально поганих кандидатів, так само як немає універсально добрих чи поганих компаній: є відповідні одне одному або не відповідні. Ми робимо висновок про те, чи підходить нам кандидат, на основі його відповідності тому профілю компетенцій, який ми склали, а кандидат оцінює компанію, зважаючи на власні особливості, мотивації та ставлення до колективу.
Про автора:
Світлана Іванова — професійний викладач, сертифікований менеджер по персоналу і сертифікований тренер (міжнародний сертифікат, Integrity Services, IPC). Автор понад 50 тренінгових програм, ряду методик менеджменту та оцінки персоналу, систем атестації, мотивації, а також значного числа методик інтерв’ювання та оцінки персоналу.
Зміст:
- Нове — до ювілею в подарунок!
- З історії: як з’явилася ця книжка
- Вступ
- Формування профілю посади на основі стратегічних і поточних цілей організації
- Структура й закономірності інтерв’ю
- Аналіз метапрограм і лінгвістичний аналіз мовлення
- Case-інтерв’ю, або ситуаційне інтерв’ю
- Проективні запитання та проективне інтерв’ю
- Метод «Три плюси / три мінуси»
- Метод «Провокація»
- Оцінювання достовірності інформації
- Адаптивний менеджмент. Управління співробітниками на основі результатів оцінювання
- Нові методи оцінювання
- Пастки оцінних процедур під час просування й ротацій
- Практикум
- Інтерпретація результатів інтерв’ю
- Для кого й для чого ще можуть бути корисними методи оцінювання?
- Підсумки
- Додатки
- Завершення
Рецензії:
|