Перелічені компанії «звертаються до суспільства, трансформованому COVID-19», — пише Fast Company. Тож не дивно, що перше місце рейтингу розділили між собою відразу дві американські компанії — Moderna і Pfizer. Обидві розробили вакцину проти коронавірусу.
Другого місця у списку немає. На третьому опинилася платформа Shopify, за допомогою якої можна створити свій інтернет-магазин. Четвертою йде SpaceX Ілона Маска. На п’ятому місці розташувалася продюсерська компанія SpringHill Company баскетболіста Леброна Джеймса (LeBron James) і його ділового партнера Маверіка Картера (Maverick Carter).
Шосту сходинку посів розробник комп’ютерної гри Epic Games. За ним — Netflix. На восьмому місці розмістився сервіс для бронювання столиків у ресторанах Tock. Дев’яте і десяте місце зайняли Microsoft і аналітична компанія Graphika відповідно.
Цікаво, що до топ-50 не потрапив ряд найбільших технологічних компаній, серед яких Apple, Google і Facebook. Натомість у рейтингу виявилися виробник тренажерів Peloton (42-е місце), платформа для хмарних комунікацій Twilio (38-ме) і компанія Snap (14-те), яка володіє додатком Snapchat.
До ще одного рейтингу Fast Company включила компанії, які, на думку аналітиків, запропонували найкращі рішення для організації віддаленої роботи під час пандемії, а також постійно впроваджували нові інструменти, що підвищують продуктивність праці.
1. Asana
Багатофункціональний додаток, який допомагає компаніям вести невеликі проєкти. Платформа заснована колишніми співробітниками Facebook — Дастіном Московіцем та Джастіном Розенштейном. Програмою користуються понад 89 000 організацій та 3,5 мільйона осіб. Крім того, Asana Goals допомагає командам краще відстежувати прогрес. Розробники також запустили понад 130 функцій, зокрема інтеграцію з Microsoft Teams, Slack та Zoom.
2. Zoom
Платформа для відеоконференцій, яка забезпечує вільну комунікацію студентам та працівникам в умовах дистанційної роботи. За даними дослідників, наразі застосунком користуються 433 тисячі людей. Ба більше, чистий дохід компанії у четвертому кварталі 2021 року склав 260 393 000 доларів — це в 17 разів більше у порівнянні з показником 2020 року. Безперечно, зростання попиту викликане пандемією COVID-19 та всесвітнім локдауном.
3. Slack
Корпоративний месенджер. Slack стало найбільш швидкозростаючим бізнес-застосунком в історії. Платформа інтегрується з Dropbox, Google Drive, GitHub, Google Docs, Google Hangouts, Twitter, Trello та іншими.
4. GitLab
Програмна компанія, що фокусується на кожному етапі циклу DevOps. Вона створила всебічне керівництво з віддаленої роботи, яке було завантажено десятки тисяч разів з початку пандемії. Крім того, GitLab запустила консультації підприємств, які раніше не стикалися з дистанційною роботою.
5. Atlassian
Платформа для управління розробкою програмного забезпечення. Сьогодні Atlassian використовують 180 000 компаній. Дохід компанії у 2020 році склав $1,6 млрд, що на 33% більше, ніж торік.
6. Chief
Мережа для комунікації менеджерів вищої ланки. Одна з переваг Chief — система розподілу за професійними групами, учасники яких діляться експертизою і можуть виступати наставниками.
7. Culture Amp
HR-платформа, яка використовує аналітику даних для підвищення залученості співробітників. Culture Amp представила новий набір інструментів для менеджерів, які дозволяють більше спілкуватися зі співробітниками та підвищувати загальну культуру в організаціях.
8. Turing
Програма для пошуку та працевлаштування віддалених розробників програмного забезпечення. Головний інструмент для відбору кандидата та оцінки його здібностей — штучний інтелект.
9. Bluescape
Багатофункціональне централізоване рішення для дистанційних співробітників. Завдяки інтегрованому формату Bluescape компанії можуть отримати доступ до різноманітних інструментів відеоконференцій, зокрема Zoom та Webex.
10. Hugo
Рішення, яке дозволяє створювати замітки на ділових зустрічах, ставити завдання та підбивати підсумки. Програма інтегрується з іншими додатками для роботи, такими як Asana та Zoom. Hugo також пропонує розширення для Chrome.