Тренди майбутнього в T&D: Екологічність
Джерело: ПроHR
94% представників покоління Z віддадуть перевагу компанії, яка робить внесок у розв’язання соціальних і екологічних проблем (за даними Cone Gen Z CSR Study). Отже, четвертий тренд, який ми розглядаємо в межах серії статей про майбутнє T&D — це екологічність. Еко-тенденція все активніше проявляється в усіх галузях, зокрема, як бачимо, — впливає на показники залучення талантів, особливо нового покоління, та має імплементуватися в корпоративні системи розвитку працівників. Як саме? Розповідає Тетяна Шерман, керівник департаменту по роботі з зовнішнім ринком Академії ДТЕК.
1. Еко-навички як частина програми навчання
Допомагати людям формувати «зелені» звички можна в різний спосіб: замінити одноразовий офісний посуд кухликами та стаканами, розмістити бокси для сортування різних відходів, підготувати інфографіку з порадами щодо усвідомленого споживання, проводити інформаційні дні з залученням еко-волонтерів, запрошувати до участі в профільних заходах (наприклад, прибирання, висадка дерев) тощо.
В майбутному навички екологічно відповідальної поведінки увійдуть до стандартної підготовки співробітників. Це передбачає бережливе ставлення до будь-яких типів природних ресурсів (наприклад, зниження енергоспоживання, витрат води або природної сировини), а також скорочення обсягу та правильне сортування відходів тощо. Це особливо актуально для країн, у яких наразі не сформована культура бережливого ставлення до середовища, інформації замало і часто співробітники просто не знають, які саме звички допоможуть їм піклуватися про довкілля в посвякденному житті.
2. Lean & green
Дедалі важливішими стають компетенції, пов’язані з lean&green мисленням — економічно вигідною екологізацією та бережливим виробництвом. Насамперед це стосуватиметься виробничих компаній, але не тільки — адже ці принципи можуть бути адаптовані та корисні в усіх галузях. Багато компаній переосмислять та трансформують системи управління в цілому, зокрема ймовірний подальший активний розвиток різноманітних agile-методологій; впровадження Lean Production (бережливого виробництва) та інших моделей, які направлені на оптимізацію витрат та екологізацію процесів. А відтак і відображення цих тенденцій у системах навчання: гнучкі інструменти та lean-підходи стануть неодмінними атрибутами програм для працівників усіх ланок та напрямків.
3. Навчання «еко-професій»
Такі фахівці будуть обслуговувати нові галузі в економіці. Наприклад, прогнозується, що м’ясо вже незабаром зможуть вирощувати в лабораторіях, і вважається, що такий продукт, «білок нового покоління», матиме навіть вищу якість, ніж звичайне м’ясо. До того ж, це дозволить забезпечувати людей їжею без таких побічних витрат, як, наприклад, викиди метану, не кажучи вже про те, що смакувати гамбургери та біфштекси можна буде без шкоди для тварин. Серед інших еко-професій майбутнього — екоаналітик, екорециклер, ветеринар-реабілітолог, фахівець із екологічної відповідальності, еко-продюсер, еколог-урбаніст тощо.
4. Екологічність процесу навчання
Йдеться про виключення з навчання елементів примусу, маніпуляції, знецінення, і зміщення фокусу на усвідомленість та внутрішню мотивацію до розвитку, навчання в гнучкому режимі, в комфортних обсягах, у зручний час та спосіб. Саме такий підхід є правильним не тільки з погляду поваги до людей, а і розумного використання ресурсів компанії.
Інші тренди майбутнього в T&D:
Ілюстрація: zopplus.com
|