Найінноваційніші країни світу 2010
Якщо ви цікавитеся інноваціями, то обов’язково зверніть увагу на північноєвропейські країни. Там ви знайдете найінноваційнішу націю у світі. Згідно з рейтингом RealClearWorld, сформованим на основі глобальних даних успішності країн за 2010 рік, та аналітичними дослідженнями Legatum Institute, перше місце посіла Данія.
Дослідження демонструє тенденцію того, що найбільшою інноваційністю вирізняються ті країни, які роблять вагомий внесок у загальне поліпшення добробуту людства. Оцінювалися такі характеристики країн, як:
- сприятливий клімат для підприємців;
- низькі витрати на відкриття бізнесу;
- громадське сприяння розвитку підприємницького середовища;
- здатність країни до комерціалізації інновацій;
- інформаційні та телекомунікаційної інфраструктури, що підвищують продуктивність комерційної діяльності.
До переліку топ-10 найінноваційніших країн потрапили такі країни.
1. Данія
У Данії високий рівень інноваційності (друга позиція у Legatum Prosperity Index's) і потужна R&D база. Інформаційні та телекомунікаційні технології становлять 5% загального обсягу експорту товарів. Щоб розпочати у цій країні бізнес, ви заплатите найменшу ціну у світі. Країна посідає друге місце у рейтингу економічної стабільності і, відповідно, має один з найнижчих показників економічної несталості.
2. Швеція
Швеція займає шосте місце за фінансовими надходженнями від роялті на інтелектуальну власність і витрачає найбільше за інших (окрім однієї країни) на R&D. Ця сума становить 3,1% ВВП. Експорт інформаційних та телекомунікаційних технологій становить 9,5% загального національного обсягу експорту товарів. За показником мінімізації витрат на відкриття бізнесу Швеція посідає шосте місце, а за показником економічної стабільності — четверте.
3. Сполучені Штати Америки
Це не просто американська мрія! Лише уявіть, що в Америці витрати на R&D становлять близько 2,2% ВВП, а дохід від роялті (торгівля патентами інтелектуальної власності) є одним з найвищих у світі — майже $92 млрд. Проте у країни існує один недолік — надмірне регулювання на усіх рівнях державного управління.
4. Фінляндія
Ця нація входить до топ-10 за рівнем видатків на R&D пропорційно до показника ВВП і займає 11 місце в інформаційних та телекомунікаційних технологіях, які становлять 16,5% загального обсягу експорту товарів. Роялті від торгівлі патентами інтелектуальної власності становить $1,5 млрд. за 2010 рік, що відповідає десятій позиції у рейтингу. Крім того, відкритість бізнесу у Фінляндії є високою — країна проголосила політику низьких витрат на відкриття бізнесу і активно підтримує громадське сприяння розвитку підприємницького середовища.
5. Великобританія
Сполучене Королівство Великої Британії є третім серед країн світу за розміром надходження роялті — $13,9 млрд. на рік. Крім цього, країна входить до топ-20 за показником R&D витрат, стабільності економіки та експорту інформаційних і телекомунікаційних технологій. Велика Британія займає сьому позицію за мінімізацією витрат на відкриття бізнесу.
6. Норвегія
Норвегія очолила рейтинг за Legatum Prosperity Index's. Вона має досить низькі витрати на відкриття бізнесу (18 позиція), а роялті від патентних надходжень становить $642 млн. Витрати на R&D — 1,7% ВВП, що є порівняно високим результатом. Та найціннішим активом країни виявився національний соціальний капітал — свідомість населення: 93% норвежців вважають, що їхня важка праця окупиться пізніше і стане визначальною для економічного процвітання країни.
7. Ірландія
Ірландія входить до топ-20 країн за трьома позиціями:
- надходження коштів від роялті;
- R&D витрати;
- експорт інформаційних та телекомунікаційних технологій.
Крім того, Ірландія посідає третє місце за мінімізацією витрат на відкриття бізнесу.
8. Сингапур
Розвиток підприємництва у Сингапурі є дуже високим. Надходження від роялті становить близько $840 млн., що піднімає країну на 15 місце у світі. В Сингапурі вкрай низькі витрати на відкриття бізнесу — менше 1% від національного валового доходу на душу населення.
9. Ісландія
Ісландія інвестує 2,8% від ВВП на R&D, що відповідає п’ятій позиції у світі. Крім того, рівень рівноправності і суспільного сприйняття є настільки високим, що саме він й створює сприятливі умови для стартапів.
10. Канада
У Канаді високий рівень фінансування R&D. Значні надходження роялті створюють сприятливі умови для підприємницької діяльності. Крім того, витрати на відкриття бізнесу становлять лише 0,4% національного валового доходу на душу населення, що забезпечує Канаді четверте місце у цій номінації.
На малюнку зображений розподіл RealClearWorld на карті світу.
Для дослідження були зібрані дані з 110 країн світу за такими основними показниками: економіка, підприємництво і бізнес-можливості, управління, освіта, охорона здоров'я, безпека, особиста свобода і соціальний капітал.
Кілька цікавих тенденцій, які є результатом дослідження:
- Рівень розвитку підприємництва і бізнес-можливостей найтісніше корелює із загальним процвітанням нації, ніж з будь-яким іншим чинником.
- Зміни в "соціальному кістяку" країни дають найпотужніший поштовх до національного процвітання.
- Процвітання — це, по суті, правильно сформований баланс.
- Матеріальне багатство не може пояснюватися лише економічними чинниками, а щастя — тільки суб'єктивними емоціями.
- Вибір і можливості мають більше значення для щастя, ніж швидкий заробіток великих грошей.
З’являються "дві Європи".
- Підвищення ефективності державного управління є ключовим чинником процвітання в країнах Африки на південь від Сахари.
- Великим країнам складно бути процвітаючими.
- Економічне зростання є недостатнім для країн БРІК.
Україна посіла 69-ту позицію. Повний рейтинг RealClearWorld можна переглянути тут —
The 2010 Legatum Prosperity Index™
|