ТЕНДЕНЦІЇ | Зарплати управлінців 21 травня 2015 р.

Десять найбільш високооплачуваних топ-менеджерів світу

Джерело: "Forbes Україна"

Гігантський розрив доходів між керівниками та їхніми підлеглими збільшився ще сильніше. Про це свідчить список двохсот найвисокооплачуваніших топ-менеджерів публічних компаній, опублікований дослідницькою фірмою Equilar.

П'ятдесят років тому — 1965-го — очільники компаній, як правило, заробляли в 20 разів більше за своїх співробітників. Відтоді цей розрив неухильно збільшувався і досяг запаморочливих розмірів.

2014 року президент Walt Disney Роберт Айгер (Robert Iger) отримав $43,7 млн., що в 2 238 разів вище, ніж заробіток середньостатистичного працівника цього конгломерату ($19 530 на рік). А індус Сатья Наделла, призначений у лютому минулого року виконавчим директором Microsoft, заробив $84,3 млн., що еквівалентно окладам 2 012 працівників Microsoft, які отримують у середньому по $41 900.

Звіти про заробітки топ-менеджерів від компаній, які котируються на американських біржах, із 2013 року вимагає Комісія з цінних паперів і ринків США. Влада сподівалася, що розкриття інформації про заробітки допоможе публічно присоромити корпорації і спонукає їх відмовитися від практик, які поглиблюють проблему соціальної нерівності.

Проте ідея не спрацювала. На інтерактивній діаграмі, складеній New York Times, видно, що компанії збільшують грошові виплати керівникам навіть якщо погіршуються фінансові результати.

«У закритому клубі топ-менеджерів великих компаній сформувався інсайдерський менталітет. Перебування в правильній групі в правильний час, як і раніше, відкриває шлях до гігантських заробітків. Навіть після введення правила say-on-pay, що дозволило акціонерам компанії голосувати за розмір виплат керівництву, навіть після вимоги про відкриття інформації, навіть після фінансової кризи, щоб виправити ситуацію, треба виконати ще багато роботи», — коментує ситуацію професор корпоративного управління Колумбійського університету Роберт Джексон (Robert Jackson).

Звіти про зарплати топ-менеджерів привернули увагу також до гендерної нерівності. Лише 13 жінок 2014 року потрапили до списку 200 найвисокооплачуваніших CEO. Найбільше заробила Марісса Маєр (Marissa Mayer), яка очолює пошуковий гігант Yahoo. Із результатом $42 млн. вона опинилася на 14-му місці.

Середній заробіток 200 найвисокооплачуваніших топ-менеджерів публічних компаній 2014 року становив $22,6 млн. Це на 9% вище, ніж 2013 року ($20,7 млн.). Вперше у всіх керівників першої десятки списку річний заробіток подолав позначку $50 млн.

Forbes пропонує ознайомитися з цими найуспішнішими учасниками рейтингу Equilar.

Девід Заслав (David M. Zaslav), Discovery Communications

Девід Заслав (David M. Zaslav) Основна зарплата: $3 млн.
+ грошова премія: $6 млн.
+ надбавки: $1,9 млн.
Всього готівкою: $11 млн.
+ виплата акціями: $94,5 млн.
+ опціони: $50,5 млн.
Всього: $156 млн. (+368%)

Девід Заслав, здобувши 1985 року юридичну освіту в Бостонському університеті, декілька років пропрацював адвокатом у Нью-Йорку, після чого протягом 20 років просувався кар'єрними сходинками в телекомпанії NBC, дослужившись до президента. 2006 року мільярдер Джон Малоун переманив Девіда Заслава, зробивши його головою Discovery Communications, яка називає себе світовим лідером серед виробників платних телеканалів.

Під його керівництвом Discovery 2008 року стала публічною компанією, розмістивши акції на біржі. Головним успіхом 55-річного Заслава вважають відкриття 2010 року каналу The Hub із програмами для дітей та сімейного перегляду. Цей канал наростив 60-мільйонну аудиторію і став одним із найпопулярніших на ринку.



Майкл Фріс (Michael T. Fries), Liberty Global

Майкл Фріс (Michael T. Fries) Основна зарплата: $1,9 млн.
+ грошова премія: $12,8 млн.
+ надбавки: $1,3 млн.
Всього готівкою: $16 млн.
+ виплата акціями: $89 млн.
+ опціони: $6,6 млн.
Всього: $112 млн. (+140%)

Майкл Фріс також очолює компанію, яка належить 73-річному мільярдерові Джону Малоуну. Liberty Global є найбільшим у світі оператором кабельного телебачення та інтернету. Вона присутня в 14 країнах і володіє відомим британським брендом Virgin Media та німецьким Unitymedia KabelBW. Майкл Фріс стояв біля витоків створення Liberty Global і впродовж 20 років курирував міжнародну експансію кабельних бізнесів Джона Малоуна.

«Наша стратегія була схожа на битву Давида й Голіафа. Спочатку ми входили на ринок і ставали маленьким атакуючим гравцем, стимулюючи конкуренцію. Ми витрачали 20% нашого виторгу щодня, впроваджуючи інновації, підвищуючи швидкість наших мереж і домовляючись про співпрацю з посадовими особами», — розповідає про свою роботу 52-річний Фріс.



Маріо Ґабеллі (Mario J. Gabelli), GAMCO Investors

Маріо Ґабеллі (Mario J. Gabelli) Основна зарплата:
+ грошова премія: —
+ надбавки: $88,5 млн.
Всього готівкою: $88,5 млн.
+ виплата акціями: —
+ опціони: —
Всього: $88,5 млн. (+4%)

Американець італійського походження Маріо Ґабеллі — один із найвідоміших консультантів Волл-стрит. 72-річний фінансовий гуру, відомий як Супермаріо, часто з'являється на телеканалах і публікується в бізнес-виданнях, даючи поради щодо інвестування.

Ґабеллі побудував свою фінансову імперію з нуля. У шкільні роки він підробляв у гольф-клубах, де познайомився з фінансистами. Тоді ж у нього зародилася пристрасть до інвестування. Здобувши економічну освіту, він десять років пропрацював фінансовим аналітиком на Волл-стрит, після чого 1977-го заснував власну інвестиційно-консалтингову компанію GAMCO Investors, під управлінням якої нині перебувають активи на суму $47 млрд.



Сатья Наделла (Satya Nadella), Microsoft

Сатья Наделла (Satya Nadella) Основна зарплата: $0,9 млн.
+ грошова премія: $3,6 млн.
+ надбавки: $13 000
Всього готівкою: $4,5 млн.
+ виплата акціями: $79,8 млн.
Всього: $84,3 млн. (немає даних)

Сатья Наделла народився в індійському місті Хайдарабад 1967 року. Здобувши спеціальність інженера-електрика, він переїхав до США, де дістав ступінь магістра в галузі комп'ютерних наук і ступінь магістра ділового адміністрування. З 1992 року Наделла просувався кар'єрними сходинками в корпорації Microsoft. У лютому 2014 року його призначили головою компанії — він замінив Стіва Балмера.



Ніколас Вудман (Nicholas Woodman), GoPro

Ніколас Вудман (Nicholas Woodman) Основна зарплата: $0,8 млн.
+ Грошова премія: $1,9 млн.
+ Надбавки: $47 000
Всього готівкою: $2,7 млн.
+ Виплата акціями: $74700000
Всього: $77,4 млн. (+4079%)

Ніколас Вудман — представник нового покоління мільярдерів, які швидко розбагатіли. У 2002 році, займаючись серфінгом на пляжах Австралії, він не зміг зробити якісні фотознімки свого катання по хвилях, але придумав ідею для стартапу. Повернувшись до США, Ніколас Вудман створив компанію GoPro, що виробляє натільні відеокамери, які кріпляться до тіла, шолома чи іншого спорядження спортсмена. Обсяги продажів GoPro досягли $360 млн. за квартал, а статки 39-річного Вудмана оцінюються в $2,5 млрд.



Грег Маффей (Gregory B. Maffei), Liberty Media & Liberty Interactive

Грег Маффей (Gregory B. Maffei) Основна зарплата: $1,8 млн.
+ грошова премія: $6,1 млн.
+ надбавки: $0,5 млн.
Всього готівкою: $8,5 млн.
+ опціони: $65 млн.
Всього: $73,8 млн. (+1077%)

Грега Маффея називають титаном серед корпоративних управлінців. Він встиг попрацювати президентом софтверного гіганта Oracle, фінансовим директором Microsoft, главою телекомунікаційної корпорації 360networks і головою ради директорів компанії зі сфери онлайн-бронювання Expedia. У медіаімперію Liberty Джона Малоуна 54-річний Маффей прийшов у лютому 2006 року, після чого під його керівництвом акції Liberty Media росли в ціні, рухаючись значно швидше ринку.



Ларрі Еллісон (Lawrence J. Ellison), Oracle

Ларрі Еллісон (Lawrence J. Ellison) Основна зарплата: $1
+ грошова премія: $0,7 млн.
+ надбавки: $1,5 млн.
Всього готівкою: $2,3 млн.
+ опціони: $65 млн.
Всього: $67,3 млн. (-14%)

Ларрі Еллісон — знаменитий американський програміст, який заснував компанію зі створення систем управління базами даних Oracle. Компанія досить швидко перетворилася на найбільшого в світі розробника програмного забезпечення для організацій: її ринкова вартість вже становить $90 млрд.

70-річний Еллісон, особистий статок якого оцінюється в $56,2 млрд., наприкінці минулого року оголосив про передачу своїх виконавчих повноважень в Oracle двом наступникам, але як і раніше залишається її головою.



Стівен Молленкопф (Steven M. Mollenkopf), Qualcomm

Стівен Молленкопф (Steven M. Mollenkopf) Основна зарплата: $1,1 млн.
+ грошова премія: $1,6 млн.
+ надбавки: $120 000
Всього готівкою: $2,7 млн.
+ виплата акціями: $58 млн.
Всього: $60,7 млн. (немає даних)

Стівен Молленкопф пройшов усі щаблі кар'єрної драбини в компанії з виробництва чіпів Qualcomm. Після отримання ступеня магістра в галузі електротехніки в Мічиганському університеті в 1994 році він влаштувався на роботу інженером в Qualcomm, і в 2014 році дослужився до CEO. 46-річний Молленкопф курирував інвестиції в технології, які рухали революцію на ринку смартфонів. Завдяки вдалому вкладенню коштів Qualcomm стала найбільшим у світі постачальником мобільних чіпсетів.



Девід Хамамото (David T. Hamamoto), NorthStar Realty Finance

Девід Хамамото (David T. Hamamoto) Основна зарплата: $0,6 млн.
+ грошова премія: $11 млн.
+ надбавки: $10 000
Всього готівкою: $11,6 млн.
+ виплата акціями: $48,7 млн.
Всього: $60,3 млн. (+227%)

Девід Хамамото після навчання корпоративного управління в Стенфордському університеті та в Університеті Пенсільванії — з 1983 по 1997 рік — пропрацював в інвестбанку Goldman Sachs, де очолював напрямок з інвестування в нерухомість.

У липні 1997 року він став одним із засновників та виконавчих директорів корпорації NorthStar Capital Investment. Ця компанія трансформувалася в NorthStar Realty Finance, під контролем якої нині перебуває понад $19 млрд. активів, 84% з них — у сфері нерухомості.



Леслі Мунвес (Leslie Moonves), CBS

Леслі Мунвес (Leslie Moonves) Основна зарплата: $3,5 млн.
+ грошова премія: $25 млн.
+ надбавки: $1,4 млн.
Всього готівкою: $30 млн.
+ виплата акціями: $14,5 млн.
+ опціони: $10 млн.
Всього: $54,4 млн. (-6%)

Леслі Мунвес народився і виріс у Нью-Йорку в єврейській родині. У студентські роки він намагався будувати кар'єру актора на телебаченні, проте 1971 року, знявшись у низці телевізійних постановок, вирішив взяти на себе управлінські обов'язки в телеіндустрії.

Мунвес працював на керівних посадах у багатьох компаніях, зокрема 20th Century Fox Television, Saul Ilson Productions, Catalina Productions і Lorimar. 1993 року він став президентом Warner Bros. Television, а 1995-го перейшов у телемережу CBS.

На офіційному сайті CBS вказано, що завдяки 67-річному Леслі Мунвесу CBS посідала перше місце за кількістю глядачів протягом 11 з останніх 12 років і наразі має найрейтинговішу телевізійну драму «Морська поліція: Спецвідділ» і найпопулярнішу комедію «Теорія великого вибуху».





ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?
Самомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєтеСамомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєте
Правила всьогоПравила всього

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)