БІЗНЕС-ОСВІТА | Підхід до навчання 26 лютого 2019 р.

Альтернативна модель бізнес-освіти

Нерідко майбутні слухачі МВА-програм витрачають чимало часу, розмірковуючи над тим, якій бізнес-школі віддати перевагу. Але Пітер Туфано (Peter Tufano), декан Оксфордської бізнес-школи Saїd, вважає, що можна поєднати все найкраще, що є в сфері ділової освіти, та пропонує підхід, котрий, як він стверджує, дає молодим управлінцям потрібну гнучкість і можливість вибирати те, що на певному етапі є для них найбільш актуальним.

Альтернативна модель бізнес-освіти І пресі, і самими бізнес-школам подобається нагнітати напругу навколо MBA-програм. «Пережовуючи» інформацію щодо поданих на вступ заяв, ЗМІ розкручують справжню драму, концентруючись на протистоянні одно- і дворічних програм, стаціонарного і заочного навчання, традиційного і онлайн-форматів, запеклій конкуренції, які ведуть між собою бізнес-школи різних калібрів. Тож можна поспівчувати молодим людям, які, прагнучі здобути нові бізнес-знання, намагаються знайти в цьому сум’ятті те, що їм потрібно.

Хоча вибирати не обов’язково — можна все мати одночасно. Є спосіб отримати поглиблені знання, прийнявши ідею безперервності навчання, в основі якої лежать п’ять наступних тез.

  1. Цілком реально опанувати основи інтегрованого матеріалу за один курс, зрозуміти взаємозв’язки між різними дисциплінами та сформувати тривалі зв’язки з майбутніми друзями та діловими партнерами.
  2. Хоча проходження нових освітніх курсів — це беззаперечний плюс, є певні обмеження в часі та грошах, які людина може виділити на навчання.
  3. Якою б досконалою не була MBA-програма, конкретні знання, які ви отримаєте, через 10 років втратять актуальність. А просуваючись у своїй кар’єрі, ви відчуватимете потребу у нових вміннях, про які, можливо, навіть і не думали раніше.
  4. Вас більше цікавить своє майбутнє, ніж інформація про цю чи іншу бізнес-школу.
  5. «Найкращих» програм не існує.

В основі рішення, що пропонується (назвемо його «One Plus»), лежить інтегрований, насичений за змістом базовий курс, який надається в аудиторній формі, з тим аби якомога повніше задіяти потенціал соціальних зв’язків. Програма має низку факультативних елементів, котрі реалізуються в аудиторному, онлайн- та гібридному форматах, різними інституціями протягом десяти років. Такий підхід означає, що тільки ви (а не конкретна бізнес-школа) берете відповідальність за своє майбутнє.

Базовий елемент (One)

В якості базового курсу, який спирається на потужну соціальну мережу, краще використати однорічну MBA-програму (можливо, доцільніше зупинитися на аудиторній формі навчання, хоча дехто віддає перевагу віртуальній). За останніми даними GMAC (Graduate Management Admission Council), попит на однорічні програми продовжуєте зростати, а на дворічні — знижуватися. Причина є очевидною: слухачі хочуть заощадити час та кошти.

Факультативні компоненти (PLUS)

Вже під час проходження однорічної MBA-програми ви зможете пройти деякі факультативні курси, а в наступні 10 років проходити ті, які на певному часовому відрізку будуть для вас найбільш релевантними чи цікавими. Оскільки ці курси надаватимуться багатьма провайдерами з різних країн, це дасть вам змогу ознайомитися з різними підходами до управління бізнесом та збагатити мережу своїх контактів. Замість того щоб покладатись на одну бізнес-школу, ви підете двоетапним шляхом, друга частина якого включає низку курсів, які ви проходитимете протягом кількох років.

Підхід One Plus вимагає від вас взяти зобов’язання — присвятити навчанню 10 років. Але дуже часто наші найкращі наміри не реалізуються в силу різних причин. Тому щоб втілити ідею безперервності навчання, потрібно чітко структурувати свої дії: спланувати, що потрібно для втілення ваших кар’єрних мрій; закріпити відповідальність за свої зобов’язання, реалізувати свої наміри.

ПЛАНУВАННЯ

  • Розгляньте можливі варіанти свого майбутнього. Хоча під час навчання слухачі MBA-програм в основному концентруються на пошуку своєї першої роботи, через 10 років виявляється, що більшість із них за цей час пропрацювали в двох-трьох компаніях. Тому доцільніше, плануючи свій кар’єрний шлях, розглянути різні сценарії.
  • Ознайомтесь із каталогом курсів. Каталог One Plus містить понад 4 300 курсів та безперервно оновлюється. Подивіться детальніше інформацію про програми, які вас можуть зацікавити.
  • Підготуйте попередній план на 10 років. Підготуйте перелік програм, які ви плануєте пройти за цей час, а також майбутнє резюме, яке включатиме курси, котрі, згідно ваших очікувань, ви пройдете (зазначте також бізнес-школи або провайдерів). Продумайте потенційні «поворотні моменти» у вашій кар’єрі та як освіта може допомогти вам успішно крізь них пройти.

ЗАКРІПЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

  • Проінформуйте своє оточення про взяте зобов’язання. Запишіть, скільки часу та грошей ви готові виділити на свою освіту після закінчення однорічної MBA-програми. Розкажіть про це друзям та рідним. Покажіть їм свій попередній план. Попросіть прослідкувати — наскільки чесними ви будете перед собою, виконуючи ці зобов’язання. Щодо стаціонарних курсів — можливо, доцільно їх спланувати на час відпустки та запросили родину приїхати до вас, коли ви завершуватимете навчання.
  • Ведіть «хитру» бухгалтерію. Дослідження показують, що іноді ми можемо обманути себе та заощадити кошти, створивши окремі «гаманці» для різних потреб. Відкрийте рахунок One Plus для оплати навчання. Можливо, вам навіть вдасться переконати свого працедавця покрити частину ваших витрат.

РЕАЛІЗАЦІЯ

  • Розмірковуйте над досягнутим прогресом. Готуйте для друзів та родини річний звіт про те, наскільки далеко вам вдалося просунутися. Ранжуйте отриманий у процесі навчання досвід. Аналізуйте — які формати та теми виявилися найбільш корисними для вашого особистісного розвитку.
  • Карайте себе за неспроможність виконати зобов’язання. Витратьте гроші, не вкладені в навчання (бо залишилися заплановані курси, які ви не пройшли за 10 років), на те, на що вам менше всього хотілося б їх витрачати. Заздалегідь розкажіть про це друзям та близьким.

За матеріалами "A New Model Of Business Education", Poets & Quants.

Ілюстрація: Depositphotos.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Творча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний часТворча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний час
50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності
Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізаціюВміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)