Науковці відчувають велике задоволення, коли їхні ідеї знаходять відгук. А ще більше вони радіють, коли ці ідеї змінюють світ на краще — наприклад, покращують мотивацію чи продуктивність. Але популярність має свою ціну: люди іноді спотворюють ідеї і тому не можуть скористатися їхніми перевагами…
Читати далі →Категорія: Мислення/Психологія
Мислення/Психологія
Інтуїція чи аналітика: чим керуватися при прийнятті бізнес-рішень
Зі зростанням популярності програм MBA в останні роки зросла і залежність від аналітики у прийнятті бізнес-рішень. Якщо у вас немає даних, які б підтверджували вашу позицію, ви виглядаєте непідготовленим і навіть непрофесійним, — пише Джим Шлексер (Jim Schleckser), засновник фірми CEO Project і автор книги «Great CEOs Are Lazy»…
Читати далі →Чому емоційного інтелекту недостатньо
Різниця в успіху емоційно-інтелектуальних лідерів і тих, хто перебуває в блаженному невіданні, вражає уяву. У своїй фундаментальній статті в HBR Деніел Гоулман (Daniel Goleman) стверджував, що різниця між лідерами-зірками та середньостатистичними керівниками на 90% залежить від емоційного інтелекту…
Читати далі →Реверсивне мислення: свіжий погляд на вирішення проблем
Уявіть, що ви хочете заощадити гроші на відпустку. Замість того, щоб просто думати «мені потрібно заощадити більше», реверсивне мислення змусить вас почати з точної суми, яка вам потрібна — скажімо, з $2,000. Потім ви порахуєте, скільки місяців залишилося до відпустки і скільки вам потрібно відкладати щомісяця…
Читати далі →Справа Дрейфуса: як перейти від мислення солдата до мислення розвідника
«Справа Дрейфуса» є прикладом двох типів мислення – «солдата» та «розвідника» – у дії. 1894 року французьке командування виявило, що хтось передає Німеччині військові секрети. Слідчі запідозрили у шпигунстві офіцера Альфреда Дрейфуса…
Читати далі →Правило десятої людини: як вивести адвоката диявола на новий рівень
Не варто легковажно відкидати поради з фільмів про зомбі. Зрештою, всі вони стосуються прийняття рішень, що змінюють життя. Концепція з фільму про зомбі 2013 року «Всесвітня війна Z» («World War Z») чудово це ілюструє, — пише Кріс Майєр (Chris Meyer), німецько-австралійський письменник, аналітик і викладач…
Читати далі →CUVA-світ і цінність стратегічного мислення
Стратегічне мислення не було б необхідним, якби світ бізнесу був цілком стабільним і передбачуваним. Але, звісно, це не так. Конкуренція стає дедалі сильнішою, а ставки — вищими. Визначення правильних стратегій для створення або підтримки успіху є складним завданням, і лідери повинні проводити свої організації через дедалі більш турбулентні води…
Читати далі →Як уникнути «стокгольмського синдрому» при здійсненні покупки
Ви щойно купили новий телевізор. Хвилювання від покупки вже минуло, і він стоїть на підлозі у вашій вітальні, коли починаються сумніви. «Чи варто було брати 44-дюймовий замість 42-дюймового?» — запитуєте ви себе. «Чи може варто було зачекати на 5D наступного року?» А потім найгірше питання з усіх: «Чи не витратив я свої гроші даремно?»…
Читати далі →Мислення зростання: 5 способів трансформувати те, як ви думаєте
Люди з мисленням зростання постійно шукають шляхи для самовдосконалення. Вони не сприймають невдачі як щось фатальне, а навпаки — як установку на успіх. Виклики захоплюють, і вони їх заохочують…
Читати далі →13 простих кроків для покращення навичок критичного мислення
Зважаючи на величезні обсяги інформації, які ми отримуємо щодня, а також на поширеність фейкових новин та мильних бульбашок у соціальних мережах, здатність аналізувати свідчення, оцінювати достовірність джерела та критично мислити стає важливішою, ніж будь-коли…
Читати далі →