Назва: У пошуках добробуту
Автор(и): Ґрем Макстон, Йорґен Рандерс
Видавництво: "Pabulum", — 2017
Опис:
Оригінал (англ.): "Reinventing Prosperity: Managing Economic Growth to Reduce Unemployment, Inequality, and Climate Change" by Graeme Maxton,? Jorgen Randers
Одним з найбільших викликів, що стоять сьогодні перед розвиненим світом, є стале безробіття, зростаюча майнова нерівність та стрімкі зміни клімату. До сьогодні більшість рішень цих проблем були політично неприйнятними для світу, орієнтованого на короткострокові вигоди та бажання постійного економічного зростання.
У книжці Ґрем Макстон та Йорґен Рандерс радикально підходять до цього питання та пропонують тринадцять політично виправданих рішень для вдосконалення нашого світу, починаючи від скорочення робочого року та підвищення віку виходу на пенсію до покращення соціального захисту населення та перегляду поняття праці.
Те що пропонують автори, кидає виклик багатьом давно існуючим поняттям економіки і пояснює, як знизити рівень безробіття, нерівності та швидкості зміни клімату, продовжуючи економічне зростання, якщо суспільство цього захоче.
Про авторів:
Ґрем Макстон (Graeme Maxton) — генеральний секретар Римського клубу та автор книжки «Кінець прогресу: як сучасна економіка наc підвела». Мешкає у Цюріху, Швейцарія.
Йорґен Рандерс (Jorgen Randers) — один із співавторів бестселеру 1972 року «Межі зростання» та автор книжки «2052: Глобальний прогноз на найближчі сорок років», опублікованої 2012 року. Є колишнім президентом та чинним почесним професором з кліматичних стратегій у Норвезькій школі менеджменту. Був заступником Генерального директора секретаріату Всесвітнього фонду дикої природи та головою комісії, яка продемонструвала, яким чином Норвегія може на 60% зменшити викиди парникових газів до 2050 року. Мешкає в Осло, Норвегія.
Зміст:
- Список блоків
- Список графіків
- Список таблиць
- Передмова до українського видання
- Передмова Девіда Сузукі
- Вступ
- РОЗДІЛ 1. Дві нагальні проблеми багатого світу
- РОЗДІЛ 2. Традиційне рішення — економічне зростання
- РОЗДІЛ 3. Старий підхід більше не діє
- РОЗДІЛ 4. Прогресуюча роботизація
- РОЗДІЛ 5. Інші загрози сучасній економічній системі
- РОЗДІЛ 6. Глухий кут: поразка ідеології надмірно вільного ринку
- РОЗДІЛ 7. Бурі попереду
- РОЗДІЛ 8. Новий підхід
- РОЗДІЛ 9. 13 політично здійсненних пропозицій зі зменшення безробіття, нерівності та кліматичних змін
- РОЗДІЛ 10. Нехай вирішує більшість
- РОЗДІЛ 11. Дозвольте бідним країнам зростати
- РОЗДІЛ 12. Врятувати світ
- РОЗДІЛ 13. Наближається епічна битва
- Подяки
- Примітки
- Рекомендована література
- Про Римський клуб
- Про авторів
- Про Інститут Девіда Сузукі
|