Назва: Невідворотне. 12 технологій, що формують наше майбутнє
Автор(и): Кевін Келлі
Видавництво: "Наш Формат", — 2018
Опис:
Оригінал (англ.): "The Inevitable: Understanding the 12 Technological Forces That Will Shape Our Future" by Kevin Kelly
Книжка «Невідворотне» журналіста, футуролога і видатного мислителя сучасності Кевіна Келлі стала бестселером The New York Times і The Wall Street Journal. Її також визнано найкращою бізнес-книжкою на тему інновацій за 2017 рік за версією Amazon.
Технологічна галузь не лише найдинамічніша в сучасному світі — вона здатна суттєво змінити наше життя в недалекому майбутньому. Які професії зникнуть, а які набиратимуть обертів? Які нові джерела прибутку зявляться в підприємців, а які бізнес-моделі перестануть працювати? Чого варто навчатися і в що інвестувати? Ви можете отримати максимум від цих змін, дізнавшись, якими будуть наслідки безперервного технологічного потоку через 30 років. Аналізуючи тренди, що проявляються вже сьогодні, Кевін Келлі окреслює напрямки, у яких неминуче рухатиметься світ. Він виокремлює 12 невідворотних технологій, які, тісно переплітаючись, визначатимуть глобальні тенденції розвитку.
Чому ця книжка
Віртуальна реальність та штучний інтелект можуть стати незмінними супутниками повсякденного життя. Тож нам доведеться інакше комунікувати, навчатися, працювати й купувати. Ця книжка допоможе пристосуватися до нового устрою й отримувати від інноваційних технологій максимальну вигоду.
Для кого книжка
Для підприємців, стартаперів і бізнесменів, а також для всіх, кого цікавить майбутнє, технологічні, соціальні та культурні тренди.
Книга видана також російською — "Неизбежно. 12 технологических трендов, которые определяют наше будущее"
ЦИТАТИ ˅
Про каталізатор людства
Кожна масштабна зміна в нашому житті нині відбувається довкола певної технології. Технології — це каталізатор людства. Завдяки їм усе, що ми робимо, завжди перебуває в процесі становлення. Кожна річ стає чимось іще в міру переходу зі стану «може» до стану «є». Ці зміни, які ніколи не закінчуються, — це центральна вісь сучасного світу. Процеси — двигуни потоку — зараз важливіші, ніж продукти. Найбільшим винаходом людства за останні 200 років є не якийсь конкретний пристрій чи інструмент, а винахід самого наукового процесу.
Про інтелектуалізацію
Мало що змінює все так, як дешевий потужний і масовий штучний інтелект. Для початку, ніщо не дає такого ефекту, як незначне покращення інтелектуальних характеристик простої речі. Навіть якщо додати до існуючого процесу лише краплинку інтелекту, його ефективність вийде на новий рівень. Користь, отримана завдяки інтелектуалізації неактивних процесів, матиме в сотні разів відчутніший вплив на наше життя, ніж досягнення індустріалізації.
Про фільтрування і персоналізацію
Ми досі перебуваємо на початкових стадіях того, як і що фільтрувати. Ці потужні обчислювальні технології можуть бути — і будуть — застосовані до всього, що є в інтернеті. Навіть найбанальніші продукти та послуги можна персоналізувати, якщо захочемо (проте в багатьох випадках не захочемо). Через 30 років уся хмара буде проходити через процес фільтрування, завдяки якому значно підвищиться рівень персоналізації.
Про перемішування
Сучасні технології — це поєднання більш ранніх та примітивних технологій, перемішаних та реорганізованих. Оскільки ми можемо поєднати сотні простих технологій із сотнями тисяч складніших, кількість нових технологій необмежена. Але всі вони — лише ремікси попередніх. Цей принцип економічного та технологічного росту стосується також цифрового зростання. Ми живемо в добу продуктивного перемішування.
Про автора:
Кевін Келлі (Kevin Kelly) — американський журналіст, футуролог, письменник. Допоміг запустити журнал Wired і був його головним редактором перші сім років. Співзасновник сайту Cool Tools та щорічного форуму Hackers Conference. Працював редактором журналу Whole Earth Review. Автор книжок про технологічні тренди та нову інформаційну економіку.
Зміст:
- Вступ
- 1. Становлення
- 2. Інтелектуалізація
- 3. Потік
- 4. Зчитування
- 5. Доступ
- 6. Поширення
- 7. Фільтрування
- 8. Перемішування
- 9. Взаємодія
- 10. Збір даних
- 11. Запитання
- 12. Початок
- Подяки
- Примітки
Рецензії:
|