Назва: Валютні війни. Витоки наступної світової кризи
Автор(и): Джеймс Рікардз
Видавництво: "Наш Формат", — 2018
Опис:
Оригінал (англ.): "Currency Wars: The Making of the Next Global Crisis" by James Rickards
Книжка відомого американського правника, економіста та фінансиста Джеймса Рікардза розкриває причини світових фінансових криз та пропонує шляхи їх уникнення. Бестселер The New York Times.
Валютні війни — не нове явище у світовій історії. Лише за ХХ століття міжнародну економіку перевіряли на міцність дві фінансові кризи. Сьогодні ми знову стоїмо на порозі катастрофи, яка із часом може перетворитися на послідовні напади інфляцій, рецесій і навіть розв’язання реальних війн.
Чи можливо запобігти катастрофі? Джеймс Рікардз вважає, що так. Він апелює до історичних прикладів і детально аналізує передумови та причини колапсу, хибні кроки у сфері економічної політики.
Чому ця книжка
Автор розплутує клубок марних сподівань, упереджень і помилок державної політики та зрештою пропонує сценарії того, як уникнути фінансового апокаліпсиса.
Для кого книжка
Книжка для всіх, хто цікавиться економікою, фінансами, міжнародними відносинами, державною політикою.
ЦИТАТИ ˅
Про долар і гру з перетягування каната
У грі з перетягування каната мотузка — певний канал, через який напруженість передається з одного кінця до іншого. Ця книжка якраз про таку мотузку. У змаганні між інфляцією та дефляцією роль каната виконує долар. Він нагромаджує в собі все напруження супротивних сторін та направляє його на весь світ. Цінність долара полягає в його здатності визначати, хто бере гору в грі з перетягування каната.
Про валютні війни
Валютна війна, яку веде одна країна за допомогою конкурентної девальвації своєї валюти відносно іншої, є одним із найбільш негативних та небажаних явищ у міжнародній економіці.
Про парадокси валютних війн
У валютних війн є один парадокс: попри те, що вони ведуться між країнами, їхньою причиною є внутрішньодержавний розлад.
Про долар та євро
Щоб краще зрозуміти ситуацію, уявімо долар та євро як двох пасажирів на одному кораблі. У будь-який момент один із них може опинитися на верхній палубі, а другий — на нижній. Вони можуть змінювати місця за власним бажанням і переміщатися вище чи нижче відносно один одного, але все одно перебуватимуть на тому самому судні, рухатимуться в однаковому напрямку, з такою самою швидкістю до однакового місця призначення. Щоденні коливання відображають технічні фактори, короткострокові тенденції попиту та пропозиції, побоювання щодо дефолту чи падіння євро. Вони швидко заспокоюються завдяки подальшим рятівним діям. Весь цей шлях євро й долар долають, ніколи не віддаляючись на відстань, більшу за розміри корабля, на якому вони пливуть.
Про автора:
Джеймс Рікардз (James Rickards) — американський правник, економіст і фінансист. Інвестиційний банкір із понад 35-річним досвідом роботи на Волл-стрит. Головний економіст компанії West Shore Group, засновник і редактор інвестиційного вісника Strategic Intelligence. Радник із питань фондових ринків при службах розвідки США. Запрошений лектор Університету Джона Гопкінса та Школи менеджменту Келлоґа. Автор п’яти книжок, а також статей у The New York Times, Washington Post і Financial Times.
Зміст:
- Вступ
Частина перша. Військові ігри
- Розділ 1. НАПЕРЕДОДНІ ВІЙНИ
- Розділ 2. ФІНАНСОВА ВІЙНА
Частина друга. Валютні війни
- Розділ З. ВІДГОМІН ЗОЛОТОГО ВІКУ
- Розділ 4. ПЕРША ВАЛЮТНА ВІЙНА (1921-1936)
- Розділ 5. ДРУГА ВАЛЮТНА ВІЙНА (1967-1987)
- Розділ 6. ТРЕТЯ ВАЛЮТНА ВІЙНА (2010-)
- Розділ 7. РІШЕННЯ ВЕЛИКОЇ ДВАДЦЯТКИ
Частина третя. Наступна глобальна криза
- Розділ 8. ГЛОБАЛІЗАЦІЯ ТА ДЕРЖАВНИЙ КАПІТАЛ
- Розділ 9. НЕПРАВИЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЕКОНОМІКИ
- Розділ 10. ВАЛЮТИ, КАПІТАЛ і СКЛАДНІСТЬ
- Розділ 11. ВИСНОВКИ — ПАПІР, ЗОЛОТО ЧИ ХАОС?
- Висновки
- Подяки
- Примітки
- Бібліографія
Рецензії:
|