Назва: Емоційний інтелект лідера
Автор(и): Деніел Ґоулман, Річард Бояціс, Енні Маккі
Видавництво: "Наш Формат", — 2019
Опис:
Оригінал (англ.): "Primal Leadership, With a New Preface by the Authors: Unleashing the Power of Emotional Intelligence" by Daniel Goleman, Richard E. Boyatzis, Annie McKee
Тривалий час люди вважали, що емоції в ділових стосунках шкодять нормальній роботі компаній. Однак управляти — це не лише налагоджувати процеси, створювати стратегію і продукувати сильні ідеї. Справжній лідер має надихати, пробуджувати ентузіазм, підтримувати в людях мотивацію і знаходити їхні найсильніші сторони.
Що дає лідеру сил горіти своєю роботою й залишатися вірним компанії? Як він створює атмосферу, сприятливу для креативних ідей та інновацій?
Чому варто купити цю книгу
У цій книжці експерти з емоційного інтелекту пояснюють, чому емоції, уміння розуміти і співпереживати допомагають, а не заважають лідеру керувати колективом. Вони також зосереджуються на тому, як розвинути навички емоційного лідерства в собі.
Для кого книжка
Книжка для всіх, хто цікавиться психологією, лідерством, для керівників усіх рівнів, HR-фахівців.
ЦИТАТИ ˅
Про монетизацію атмосфери в компанії
Загальновідомо: працівники в гарному настрої більш схильні докладати додаткових зусиль для задоволення клієнтів, а це поліпшує результати компанії. Але насправді існує логарифм, який передбачає ці відносини: кожен відсоток поліпшення настрою персоналу дає 2% зростання доходу.
Про емпатію в бізнесі
Емпатія не означає, що лідер має перейняти всі емоції кожного і намагатись усім догодити. Це буде жахливо, і про ефективність можна забути. Вона радше означає брати до уваги почуття працівників, а потім ухвалити зважене рішення, яке допомогло б спрямувати ці почуття у правильне русло. Що найважливіше, емпатія створює резонанс; лідери, які діють без неї, створюють дисонанс.
Про бачення лідера
Натхнення разом із тріадою складників емоційного інтелекту — впевненістю, самосвідомістю й емпатією — дає змогу лідерам сформулювати мету, значущу для них та відповідну до цінностей їхніх підлеглих. Оскільки вони щиро вірять у це бачення мети, то можуть упевнено вести людей до неї. Коли настає час змінити орієнтири, упевненість та вміння бути каталізатором змін допомагають полегшити перехід.
Про авторів:
Деніел Ґоулман (Daniel Goleman) — психолог, колумніст, фахівець із вивчення емоційного інтелекту. Двічі номінований на здобуття Пулітцерівської премії за журналістські тексти для Times. Дописувач The New York Times.
Річард Бояціс (Richard Boyatzis) — експерт з емоційного інтелекту, почесний професор Західного резервного університету Кейса.
Енні Маккі (Annie McKee) — старша наукова співробітниця Пенсильванського університету.
Зміст:
- Передмова. Десяте ювілейне видання
- Передмова
- Подяки
Частина перша. СИЛА ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ
- Розділ 1. Примітивне лідерство
- Розділ 2. Резонансне лідерство
- Розділ 3. Нейроанатомія лідерства
- Розділ 4. Арсенал лідера
- Розділ 5. Дисонансні лідери
Частина друга. СТВОРЕННЯ ЛІДЕРІВ
- Розділ 6. Перетворення на резонансного лідера
- Розділ 7. Мотивація до змін
- Розділ 8. Метаморфози
Частина третя. СТВОРЕННЯ ЕМОЦІЙНО СВІДОМИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
- Розділ 9. Емоційна реальність у групах
- Розділ 10. Реальність та ідеал
- Розділ 11. Зміни, що залишаться надовго
- Додаток А. Емоційний інтелект проти IQ
- Додаток Б. Емоційний інтелект
- Примітки
ВІДГУКИ ˅
"Автори на основі наукових досліджень і досвіду дають практичні поради про те, як бути ефективним лідером". — Мартін Селіґман, один із засновників позитивної психології
* * *
"Це зовсім інший погляд на те, що таке справжнє лідерство". — Time
Рецензії:
ІНШІ КНИГИ АВТОРА (Деніел Ґоулман):
|