Назва: Мій бос — ідіот
Автор(и): Томас Еріксон
Видавництво: "Фоліо", — 2020
Опис:
Оригінал (швед.): "Omgiven av dåliga chefer" av Thomas Erikson
У книжці «Мій бос — ідіот» Еріксон поділяє начальство за способом їх керування, спілкування та поведінки на чотири кольорових типи — червоний, жовтий, зелений і синій. Він описує теорії та методи, за допомогою яких люди на своїх робочих місцях вибудовують функціональне діалогічне спілкування.
Також ідеться й про те, як важко виконувати свою роботу, коли бос — ідіот. На прикладах докладно розглянуто погане керування, однак звертається увага й на те, що підлеглий може з цим зробити.
ВІД АВТОРА ˅
Ця книжка ґрунтується на моєму тридцятирічному досвіді: спершу я був начальником, потім тренував і навчав начальників лідерства та керування, зрештою знову сам став начальником. Багато що з того, що вимпрочитаєте у цій книжці, — це мої тлумачення різних теорій і моделей, які я взяв з усіх усюд, щоб розібратися зі складним, а почасти й важко зрозумілим процесом, що його ми називаємо керуванням.
Мабуть, ви не зможете відразу зрозуміти все, що читаєте в цій книжці, бо це малоймовірно, однак чим відкритішим є ваш розум до нового, тим більшою є вірогідність того, що ви можете взяти найбільшого з усього, чим я хочу з вами поділитися. Звісно ж, як і в будь-якій сфері, існує багато інших теорій і методів, що відрізняються від тих, що я описую в цій книжці й за допомогою яких люди на своїх робочих місцях вибудовують функціональне діалогічне спілкування. Протягом наступних років на цю тему звичайно ж з’являться нові ідеї, бо йдеться про керування. Я зосередився на тих методах, що успішно застосовував сам. Щоб зробити книжку якомога більш читабельною та легкою для сприйняття, я намагався бути скількимога конкретнішим. Ви можете її читати з блокнотом і ручкою для попутних записів і нотаток. Або чому б вам і не робити приміток просто по ходу тексту в самій книжці?
Усе, що ви прочитаєте у цій книжці, ґрунтується на тому, що, на мою думку, є вирішально важливим для створення найефективнішої взаємодії між начальниками та їхніми підлеглими. З власного досвіду я знаю, що краще мати будь-який план керівництва, ніж не мати жодного. За мить ви дізнаєтесь про мій план.
Нарешті, раджу сприймати цю книжку як вступ до теми керування, бо у цих трохи більше як тридцять одному розділі я встигну тільки торкнутися верхівки айсберга. Проте, якщо ви хочете дізнатися більше, рекомендую ознайомитися з переліком додаткової літератури, який я подаю в кінці книжки. Саме так я й робив, коли заглиблювався в тему, що стала моєю найбільшою пристрастю в житті.
Приємного читання!
Про автора:
Томас Еріксон (Thomas Erikson) — шведський журналіст і письменник, психолог із соціальних комунікацій, біхевіорист та особистий тренер. Він працює виключно з компаніями і організаціями, що розвиваються з точки зору лідерства. За останні двадцять років він навчив більше п’яти тисяч керівників і менеджерів, бути кращими і більш ефективними лідерами. Томас є автором кількох науково-популярних книг про комунікації і людську поведінку, тираж яких перевищує п’ятсот тисяч примірників. Перша книга «Omgiven av idioter» («В оточенні ідіотів, або Як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти») вийшла в 2014 році, останні кілька років перебуває в списку найбільш продаваних в Швеції науково-популярних книг і переведена на десятки мов. Продовження, опубліковане в 2017 році, під назвою «Omgiven av psykopater» («В оточенні психопатів, або Як уникнути маніпуляцій з боку інших»), мало не менший успіх. Є автором ще декількох книг, а також серії трилерів про вченого Алекса Кінга.
Зміст:
- Передмова
- Вступ
- Розділ 1. По-справжньому погане керівництво та його руйнівні наслідки
- Розділ 2. Чому краще передовсім обирати начальника, а не роботодавця
- Розділ 3. Керування — це процес комунікації
- Розділ 4. Як навчитися найкраще розуміти й передбачати поведінку свого начальства
- Розділ 5. Найпоширеніші комбінації кольорів і як їх розпізнати
- Розділ 6. Чому на роботі ви часто відчуваєте так багато стресу
- Розділ 7. Чому ви найбільше захочете мати червоного начальника
- Розділ 8. Чому ви понад усе хочете мати жовтого начальника
- Розділ 9. Чому вам потрібен саме зелений начальник
- Розділ 10. Чому синій начальник — остаточне рішення для вас
- Розділ 11. Відповідь на те, що не показують кольори: чому ми робимо так, як робимо
- Розділ 12. Психологічний профіль автора та чого він може вас навчити
- Розділ 13. Як розмежовувати кольори та рушійні сили
- Розділ 14. Різниця між вашою особистістю та вашою поведінкою
- Розділ 15. Розумна адаптація до кольорів вашого начальства
- Розділ 16. Коли недостатньо кольорів і рушійних сил — пазл, якого нам бракує
- Розділ 17. В оточенні непотрібних начальників
- Розділ 18. Чому персоналу так важко виконувати свою роботу
- Розділ 19. Як можна зчитати кольори своїх підлеглих
- Розділ 20. Батіг чи пряник? Як керувати підлеглими
- Розділ 21. Керівник чи фахівець? Ваше завдання як начальника
- Розділ 22. Якщо ви — ефективний червоний начальник
- Розділ 23. Якщо ви — жовтий начальник, який надихає
- Розділ 24. Якщо ви — привітний і дбайливий зелений начальник
- Розділ 25. Якщо ви — аналітичний і об’єктивний синій начальник
- Розділ 26. Як ви можете зібрати найкращу команду
- Розділ 27. Як залучити ваших працівників до активної роботи
- Розділ 28. Коли всі погодилися, але все одно не виконують того, про що домовлялися
- Розділ 29. Звідки беруться справжні ледацюги
- Розділ 30. Зворотний зв’язок… найважчий з усього…
- Розділ 31. Чому питання «чому» — найважливіше з усіх
- Закінчення. Люди йдуть не з роботи, а від свого начальника
- Література
ІНШІ КНИГИ АВТОРА (Томас Еріксон):
|