Назва: Історія LEGO. Як цеглинки завоювали світ
Автор(и): Нільс Лунде
Видавництво: "Наш Формат", — 2021
Опис:
Оригінал (дан.): "The Miracle at LEGO (Miraklet i LEGO)" by Niels Lunde
Ця історія почалася зі скрути. У 1932 році Оле Кірк Крістіансен робив прасувальні дошки і сходи, але фінансова криза позбавила його заробітку. Тоді він із сином узявся виготовляти дерев’яні іграшки й назвав свою компанію LEGO — від данських слів на позначення «грати добре».
Минуло 17 років, перш ніж з’явився її символ — пластмасова поєднувана цеглинка. А далі все закрутилося: масштабування, успіх, криза, кадрові зміни, відновлення, спад, крах 2004-го — і масштабне повернення тоді, коли всі прогнози вказували на кінець ери LEGO.
Чому варто купити цю книгу
У яких умовах розвивалася компанія? Які особистості творили її майбутнє? Як «династія» Крістіансенів довірила власний бізнес «сторонній» людині — Йорґену Віґові Кнулсторпу? Як LEGO вдалося об’єднати дітей з усього світу? Що криється за кольоровими цеглинками і веселими чоловічками? Про все це й навіть більше пише Нільс Лунде.
Для кого книжка
Для широкого кола читачів, всіх, хто відчуває ностальгію за дитинством та водночас хоче зрозуміти секрет світової популярності загальновідомих цеглинок.
ЦИТАТИ ˅
Про перше партнерство LEGO
Навесні 1998 року, LEGO уклала угоду з американським кінопродюсером Джорджем Лукасом. Передбачався початок співпраці, за умовами якої компанія LEGO мала б створювати образи та продукти, пов’язані з новим великим серіалом про «зоряні війни». Спочатку рада LEGO була налаштована скептично, ба навіть проти, оскільки співпраця з Lucasfilm означала б серйозний розрив із традицією LEGO. Ще з часів Олє Кірка Крістіансена компанія вважала за честь працювати самостійно, без партнерів. LEGO прагнула створювати власну продукцію самотужки. Усі ці роки такий підхід лежав в основі культури компанії, особливо тоді, коли її очолював «хрещений батько» Кірк Крістіансен. Продаж продуктів Star Wars перевищив усі очікування. Уже в неділю, 16 травня 1999 року, Politiken могла сповістити, що набори моделей Star Wars розкупили у США.
Про спілкування керівництва з підлеглими
Йорґен Віґ Кнулсторп намагався пояснити ідею Shared Vision, іноді дуже простою мовою, деколи складнішою, не зовсім зрозумілою більшості працівників. Та він незмінно просив своїх 5000 співробітників відповідати йому безпосередньо у блозі чи надсилати листи на електронну пошту. Кнулсторп писав також про набутий у спілкуванні із замовниками досвід, про те, як вони бачать LEGO. Приміром, про зустріч із топменеджментом американської мережі Wal-Mart у штаб-квартирі в Арканзасі, де був присутній і генеральний директор Лі Скотт, і де люди цього американського гіганта похвалили відповідального продавця LEGO за його вміння обслуговувати клієнтів. Кнулсторп миттєво кинувся писати про це у своєму блозі, повідомляти цю вістку всій організації.
Про автора:
Нільс Лунде (Niels Lunde) — данський письменник і бізнес-журналіст, головний редактор ділового щоденника Brsen. Здобув ступінь магістра з політології, завершив кілька управлінських програм. Написав шість книжок з бізнесу та менеджменту.
Зміст:
- Найважливіші постаті
- Передмова
- Виступ у вівторок, 7 березня 1978 року
- LEGO перекидає кашкети через стіну
- Fitness
- Пол Плуґманн проводить чистку
- Хибною стратегією на повній швидкості
- Крах
- «К’єльд повер гається додому»
- Найтемніші часи
- Shared Vision
- Розправа над Flextronics
- «Кнулсторп-метод»
- Vision 2022
- Shared Vision завершено
- Післямова
- Джерела книжки
ВІДГУКИ ˅
"У «Диві LEGO» Нільс Лунде перевершує самого себе. Це одна з найзахопливіших і найпроникливіших данських книжок про бізнес. Вона глибша, ніж просто біографії топ-менеджерів і життєписи компаній". — Генрік Орсголст, Berlingske Business
* * *
"Чудовий приклад історії бізнесу. Дуже добре написано, вдало і грамотно проаналізовано". — Улла Бексґаард, Jyllands-posten
|