Назва: Не бійся спитати. 10 кроків до вдалих переговорів
Автор(и): Александра Картер
Видавництво: "Лабораторія", — 2021
Опис:
Оригінал (англ.): "Ask for More: 10 Questions to Negotiate Anything" by Alexandra Carter
10 питань — саме стільки потрібно, щоб переговори пройшли добре. Всього 10 структурованих, чітких і лаконічних речей, про які потрібно домовитися під час перемовин, щоб спрямувати розмову у потрібному для вас напрямку. І тепер їх будете знати й ви.
Чим хороша ця книжка:
- Досвідчена авторка, яка консультувала навіть ООН з приводу процесу ведення ефективних переговорів.
- Книжка показує, що для ефективних комунікацій сторони повинні відповісти одна одній лише на 10 запитань — таких 10 простих кроків до взаєморозуміння.
- Домовитися у спокійному тоні можна будь-де і будь з ким — ось що доводить ця книжка. До того ж вона приводить до ладу і структурує вашу позицію у переговорах, щоб ви могли для себе чітко розуміти, що саме відстоюєте і що для вас є неприйнятним.
Теми, які порушуються в книзі:
- Чому не обов’язково бути експресивним екстравертом чи ставити іншій стороні ультиматуми, аби тебе почули.
- Як структурувати переговорний процес.
- Як правильно подавати не тільки свою позицію, а й вираження своїх цінностей, та відстоювати їх логічно й організовано.
ЦИТАТИ ˅
Що сама авторка каже про свою книжку:
Хай ким ви є, хай чим займаєтеся — запитання в цій книжці допоможуть вам провести переговори про що завгодно. І ви навчитеся робити це у спосіб, який приведе вас куди далі, ніж просто одне рукостискання. Ви відчуєте на собі цю магію — практична користь, прозорість, розуміння, особиста трансформація — яку під моїм керівництвом відчули на собі тисячі людей, котрі освоїли медіацію.
Про підготовку до переговорів:
Починати вивчати переговори з моменту, коли ви сідаєте напроти іншої людини, — усе одно, що починати приготування томатного соусу моєї бабусі від моменту, коли ви кладете його в пасту. Та ви ж пропустили більшу частину процесу! Будь-які переговори, будь-яка спрямована розмова мають починатися з вас. Вам потрібно починати скеровувати її від самого початку — поставити собі правильне запитання до того, як сядете напроти іншої людини. Найкращі переговори, стосунки й зустрічі з клієнтами починаються з вас — із процесу самопізнання, коли ви розбираєтеся, хто ви і чого хочете досягти.
Про важливість усвідомлення своєї мети:
Пам’ятайте: вести переговори — це тримати курс. Кожне рішення, кожен поворот у переговорах мають співвідноситися з проблемою чи метою, яку ви визначили. Інакше кажучи, якщо ви вже збираєтеся сідати в каяк і починати гребти, хіба не варто спочатку вирішити, куди плисти? Люди, які цей крок пропускають (а так робить багато хто), ризикують цілий день проплавати у буремних водах і врешті-решт допливти не до того острова.
Про авторку:
Александра Картер (Alexandra Carter) — професорка з права, експертка з питань медіації, яка консультувала бізнес-діячів та працівників ООН з приводу того, як ефективно домовлятися.
Зміст:
- Вступ
Частина І. Дзеркало
- 1. Яку проблему я хочу вирішити?
- 2. Що мені потрібно?
- 3. Що я відчуваю?
- 4. Як я успішно давав цьому раду в минулому?
- 5. Який перший крок?
Частина II. Вікно
- 6. Розкажи...
- 7. Що тобі потрібно?
- 8. Що тебе непокоїть?
- 9. Як ти успішно давав цьому раду в минулому?
- 10. Яким буде перший крок?
- Застосування: як завершити переговори
- Подяки
- Примітки
ВІДГУКИ ˅
"Знання, отримані з цієї книжки, можна одразу застосовувати для досягнення бажаних результатів та налагодження стосунків з людьми". — Адам Грант, професор Вортонської школи бізнесу, автор трьох бестселерів
* * *
"Александра Картер вже понад 10 років допомагає лідерам з усього світу краще проводити переговори, налагоджувати стосунки та досягати своєї мети". — Forbes
Стаття по книзі:
|