|
Що таке Гарвардська HRM-модель?
Гарвардська модель управління персоналом — це «м’який» HRM-підхід, який ставить на перше місце потреби та вподобання людей, а не фокусується на результатах. Згідно з Гарвардською HRM-моделлю, співробітники є цінним активом, а не пасивом. Вона також заохочує людей працювати якнайкраще у своїй ролі.
Цей підхід включає в себе дружню до працівників кадрову політику, організаційні стратегії та успішні методи для досягнення цілей організації.
Структура Гарвардської HRM-моделі
Гарвардська HRM-модель базується на наступних п’яти основних концепціях.
1. Ситуаційні фактори
Внутрішні та зовнішні ситуаційні фактори впливають на результативність роботи людей. Згідно з цією моделлю, при розробці кадрової політики необхідно належним чином враховувати як зовнішні, так і внутрішні фактори. До зовнішніх чинників належать економіка, ринок праці, конкуренти, технології, комплаєнс і законодавство, державна політика тощо. Внутрішні ситуаційні фактори — це бізнес-стратегія, культура компанії, структура бізнесу тощо.
2. Інтереси стейкхолдерів
Гарвардська модель фокусується на різних групах людей і на тому, як вони хочуть, щоб виглядала кадрова політика. HRM-процес включає внутрішнє керівництво, профспілки, групи працівників, уряд, громадськість тощо. Ця модель наголошує на важливості консультування з людьми, які приймають рішення в компанії, та створення комплексного кадрового плану для досягнення ефективних результатів. Це забезпечує відчуття причетності до людей і запобігає порушенню їхніх прав.
3. Кадрова політика
Кадрова політика випливає з бізнес-стратегії та результатів діяльності компанії в різних вертикалях, таких як підбір персоналу, компенсація, навчання та розвиток. Плани з управління персоналом забезпечують дотримання компанією правових норм і процесів. Також життєво важливо забезпечити адаптацію компанії до нових змін.
4. Результати управління персоналом
Хороші HR-плани можуть забезпечити чотири HR-результати (або 4C):
- Узгодженість (Congruence) — ефективна робота з людьми, їхніми робочими місцями та компанією.
- Зобов’язання (Commitment) — обіцянка працювати на відмінно і досягати цілей організації.
- Економічна ефективність (Cost-effectiveness) — зниження витрат і збереження мотивації співробітників.
- Компетентність (Competence) — відточування навичок співробітників.
5. Довгострокові ефекти
Належна практика управління персоналом може мати довготривалі переваги для компанії. Справедлива та ефективна кадрова політика забезпечує залученість, задоволеність, продуктивність і прибутковість працівників. Це покращує культуру на робочому місці та сприяє створенню середовища поваги та цінностей.
Чому Гарвардська модель є важливою?
Гарвардська модель має багато переваг, зокрема:
- Колаборація. Гарвардська HRМ-модель корисна для налагодження хорошої комунікації та взаєморозуміння між людьми з різних сфер та ієрархічних рівнів.
- Позитивне робоче місце. Ця модель допомагає створити позитивне та продуктивне робоче місце, яке може сприяти створенню атмосфери довіри та поваги один до одного.
- Політика управління персоналом. Цей цілісний підхід формулює дружню до людей кадрову політику та довгострокове планування. Модель створює політику, яка також захищає інтереси стейкхолдерів.
- Розвиток навичок відповідно до візії компанії. Модель допомагає узгодити робочі ролі з потребами та цінностями організації. Вона спрямована на заповнення стратегічних прогалин і розробку навчальних програм для розвитку відповідних навичок.
- Життєвий цикл талантів. Управління талантами HRM управляє всім життєвим циклом кадрів — від пошуку талановитих людей із потрібним набором навичок до стратегій утримання співробітників.
- Вимірювання ефективності. Ефективна Гарвардська модель також відстежує та вимірює результативність за допомогою формальних систем оцінювання, позитивного зворотного зв’язку, підтримки тощо. Цей спільний і двосторонній процес зосереджений на встановленні реалістичних цілей та узгодженні цілей співробітників із потребами організації.
- Розвиток персоналу. Ця модель забезпечує постійний розвиток співробітників шляхом виявлення прогалин у навичках, прогнозування майбутніх трендів і впровадження цілеспрямованого навчання і розвитку. HRM може підготувати працівників до поточних і майбутніх викликів за допомогою таких ініціатив, як формальна освіта, тренінгові програми, навчання на робочому місці тощо.
Підбиваючи підсумки
Гарвардська HRM-модель отримала високу оцінку за свій цілісний підхід. Вона допомагає лідерам талантів і стратегам досягти балансу між співробітниками, керівництвом і стейкхолдерами. Вона працює на міцній основі, яка може призвести до вищої результативності роботи та досягнення цілей компанії.
За матеріалами Medium.
Ілюстрація: usemultiplier.com
|
|