Цифрові двійники наближаються: як підготуватися ІТ-відділу

Розділ: Інформаційні технології
Автор(и): Мері Шеклетт (Mary Shacklett)
розміщено: 24.02.2023
звернень: 5782

Все більше компаній створюють цифрових двійників, щоб підтримувати роботу критично важливих систем і процесів у належному стані. Мері Шеклетт (Mary Shacklett), президентка Transworld Data, на сторінках InformationWeek розмірковує про те, що потрібно робити ІТ-відділу, аби підготуватися до таких інновацій.
Цифрові двійники наближаються: як підготуватися ІТ-відділу Цифровий двійник (ЦД) — це цифрова модель фізичного об’єкта або процесу. Його мета — допомогти організаціям виявити вузькі місця та/або проблеми в процесі або фізичному об’єкті до того, як вони виникнуть. Таким чином, можна вжити проактивних (і попереджувальних) заходів.

Наприклад, можна побудувати ЦД фізичного заводу з метою покращення виробничих процесів або для аналізу впливу зміни циклу обслуговування заводського обладнання. Або ж він може бути використаний у «розумному» місті для аналізу заторів на дорогах і покращення транспортних схем.

Для підприємств використання цифрових двійників може запобігти необхідності дорогого ремонту та негативному впливу на обслуговування клієнтів. Використання їх для аналізу та оцінки також може знизити ризики.

Все це є причинами, чому підприємства все частіше прагнуть впроваджувати технологію цифрових двійників.

Створення цифрового двійника

Створення цифрового двійника вимагає інформації та даних від усіх, хто використовує і створює систему. Це пов’язано з тим, що реальність будь-якої окремої речі або процесу передбачає 360-градусний огляд інформації та даних, тому будь-який ЦД, який намагається імітувати цю реальність, мусить мати такий самий огляд.

Якщо ви моделюєте виробничий процес для певного продукту, вам знадобляться:

  • креслення та інформація про нього з CAD-системи;
  • інформація про деталі з виробничих та закупівельних систем;
  • інформація про збірку та виготовлення з виробничих систем;
  • інформація про бізнес-процеси з ERP або MRP-системи;
  • інформація про витрати з систем закупівель, обліку витрат і фінансів;
  • інформація про об’єкти з інформаційної системи будівлі;
  • інформація про ІТ-потоки з ІТ-систем;
  • інформація про персонал із систем управління персоналом;
  • і, можливо, багато чого іншого...

Накопичення та перевірка всієї цієї інформації, а потім моделювання всіх даних таким чином, щоб вони вписувалися і працювали в контексті цифрового двійника, є колосальним завданням. З боку ІТ, це завдання вимагатиме активних зусиль від аналітиків даних, адміністраторів даних, спеціалістів із застосунків, бізнес-аналітиків та мережевого/системного персоналу.

Якщо ваша організація не знайома з технологією цифрових двійників, ви можете звернутися за допомогою до консалтингової компанії, яка займається створенням цифрових двійників, або до програмних платформ для створення двійників даних. Однак жодна з цих установ не знає достатньо вашу організацію та її динаміку. Вам все одно потрібні власні люди для виконання роботи.

Тестування цифрового двійника

Після того, як ЦД створено, його необхідно ретельно протестувати на відповідність фізичній реальності пристрою або процесу, який він має імітувати.

Якщо цифровий двійник імітує виробничий процес від початку до кінця, він має бути запущений в пілотному режимі паралельно з реальними операціями процесу, поки не буде досягнута точка, коли кожен крок і результат процесу буде точно зафіксований в ньому і відображений в одночасних і точних результатах між двійником і фізичним об’єктом або процесом.

Якщо ЦД створюється для імітації мережі доріг і магістралей міста з метою моніторингу транспортних потоків і визначення місць заторів, він повинен мати можливість збирати і обробляти дані про транспортні події в режимі реального часу; відображати їх на дорогах; визначати місця заторів; оцінювати, чи є затори тимчасовими, пов’язаними з будівництвом дороги або аварією; або розпізнавати, чи є затори наслідком існуючих схем організації руху. Цю цифрову модель необхідно порівнювати з фізичною реальністю фактичних умов на дорогах і автомагістралях, поки всі зацікавлені сторони не переконаються, що емуляція цифрового двійника точно відображає фізичну реальність міських доріг і автомагістралей.

Процес узгодження результатів цифрового двійника з фізичною реальністю об’єкта чи процесу є ітеративним за своєю природою. Часто команда цифрових двійників, що складається з ІТ-спеціалістів та бізнес-користувачів, виявляє критичні фрагменти даних або інформації, яких бракує, а потім додає їх. У деяких випадках моделювання даних необхідно переглянути, щоб переконатися, що зв’язки між різними точками даних є точними.

В аналітичних дисциплінах золотим стандартом є 95% точність між тим, що дає аналітика, і тим, що може зробити експерт у цій галузі. Це має бути цільовим показником точності для цифрового двійника.

Щоб досягти цієї мети, група контролю якості ІТ має брати активну участь у тестуванні та повторному тестуванні, так само як і кінцеві користувачі та будь-яка сфера ІТ, яка необхідна для налагодження або коригування моделі цифрового двійника.

Підтримка цифрового двійника

Після того, як ви створили ЦД, який точно відтворює процес або фізичний об’єкт, що ви моделюєте, вам потрібно забезпечити постійну точність у виробництві.

Бізнес-процес може змінюватися. Це можуть бути такі невловимі зміни, як незначне коригування, котре вносить керівник виробництва і забуває про це комусь повідомити.

Дані також можуть дрейфувати. Що робити, якщо ваша компанія переходить на нову систему закупівель і для цифрового двійника потрібно створити нові API або перетворити дані?

Нарешті, існує щоденне обслуговування. Як і в іншому програмному забезпеченні, у цифрових двійників трапляються помилки. Коли виникає помилка в обробці або даних, ІТ-спеціалісти повинні бути напоготові, щоб вирішити проблему.

Заключні зауваження

Майбутнє ІТ-технологій у компаніях буде все більше переходити до віртуальної реальності та візуального моделювання, що ґрунтується на даних, отриманих у реальному часі. Цифрові двійники є невід’ємною частиною цього майбутнього.

Але для розробки, вдосконалення та підтримки цих ЦД ІТ-відділи повинні також реформувати свої стратегії розробки, тестування та обслуговування.

Цифрові двійники, які активно використовуються у виробництві, мають бути точними. Як і система онлайн-транзакцій, вони потребують безперебійної роботи. Якщо щось йде не так, ІТ-відділ мусить негайно втрутитися і виправити це. Якщо цього не зробити, помилкове рішення може завдати катастрофічної шкоди компанії.

ІТ-директорам та іншим ІТ-керівникам час замислитися над життєвим циклом цифрових двійників і тим, як IT-служба буде його підтримувати.

Ілюстрація: behance.net



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ НА ТЕМУ:
Технології блокчейн та криптовалюта: ризики та кібербезпекаТехнології блокчейн та криптовалюта: ризики та кібербезпека
Життя після Google. Занепад великих даних і становлення блокчейн-економікиЖиття після Google. Занепад великих даних і становлення блокчейн-економіки
Data Science для бізнесу. Як збирати, аналізувати і використовувати даніData Science для бізнесу. Як збирати, аналізувати і використовувати дані

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)