ВАКАНСІЇ: Junior C++ Developer (UE4, UE5, Game)
(вакансія від 11.09.2024)
Регіон: Дистанційно
Зарплата: від 750 дол.
Вид зайнятості: повна зайнятість
Досвід роботи: від 1 року
ОПИС ВАКАНСІЇ

Вимоги:
We are looking for an UE4/UE5 (C++) Junior Developer. You will work with Unreal Engine 5, one of the most popular engines of our time, on which we develop our games.
Main responsibilities:
- Game logic and interfaces programming;
- Client-server interactions programming;
- Programming of AI.

Required skills:
- Professional programming;
- Experience in integrating third-party SDKs;
- Experience with someone else’s code;
- Problem-solving skills;
- Fast learner;
- Technical English.

Will be an advantage:
- Knowledge of Unreal Engine 4;
- Knowledge of other programming languages (Objective-C, C#);
- Experience with version control systems (Git, SVN, Perforce);

We offer:
- Transparent working conditions;
- Regular salary reviews;
- Long-term employment;
- Career and professional development;
- Remote work;

Контактна інформація →

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка