Рейтинг ефективності управління американських компаній 2017
Drucker Institute опублікував перший рейтинг ефективності управління американських компаній Management Top 250, заснований на концепції економіста Петера Друкера (Peter Drucker), якого називають батьком-засновником сучасного менеджменту, повідомляє портал DELO.UA.
На відміну від інших подібних рейтингів, Drucker Institute не оцінював окремі аспекти діяльності компанії (прибуток або продуктивність праці), а застосовував комплексний підхід. Компаніям присвоювалися оцінки за п'ятьма критеріями, які Друкер вважав ключовими: задоволеність клієнтів, залученість і розвиток співробітників, інновації, соціальна відповідальність і фінансова стійкість. Дослідники врахували 37 показників — від частки ринку до кількості заявок на патенти і відгуків співробітників на кар'єрному сайті Glassdoor.
Всього Drucker Institute досліджував 608 американських компаній, які восени 2016-го року входили в індекс S&P 500 або у список Fortune 500 або мали ринкову капіталізацію понад $ 10 млрд.
Лідирує в списку національних бізнесів із найефективнішим управлінням Amazon. За роздрібним інтернет-гігантом йдуть Apple і Alphabet, які зайняли 2-е і 3-е місця відповідно.
Технологічні титани International Business Machines (5-е місце), Microsoft (6-е місце), Cisco Systems (9-е місце) і багатообіцяюча Nvidia (10-е місце) з Кремнієвої долини посіли ще чотири рядки в першій десятці.
Крім того, в неї увійшли традиційний "важкоатлет" Johnson & Johnson (4-е місце), гігант галузі споживчих товарів Procter & Gamble (розділив із Microsoft 6-е місце) і 3M (8-е місце), яка випускає стікери Post-it і еластичні бинти Ace.
Технологічні фірми з першої десятки показали високі результати у всіх п'яти категоріях. При цьому майже всі вони, за невеликим винятком, увійшли в перші 15-20% з більш ніж 600 компаній, проаналізованих Drucker Institute.
Amazon, Apple і Alphabet домоглися виняткових результатів в категоріях "інновації" і "якість обслуговування клієнтів", оскільки багато їхніх товарів — хмарні платформи, смартфони, дрони і безпілотні автомобілі — змінюють цілі галузі і соціальну поведінку.
До того ж, такі технологічні фірми, як Alphabet і Microsoft, віддають значну частину повсякденної роботи на аутсорсинг. Їх штатні співробітники досі, як правило, отримують високі зарплати і користуються щедрими пільгами. Ймовірно, саме таким фахівцям компанії зобов'язані високими результатами в категорії "залученість співробітників і їх розвиток", говорить Рік Уортзман (Rick Wartzman), директор Центру соціального функціонування ім. К.-Х. Муна з Інституту Друкера. "Їхні співробітники є натхненниками інноваційної економіки", — додав він.
Потрапити в першу десятку можна було і іншим шляхом. Наприклад, Amazon, котра зайняла 1-е місце, звертає на себе увагу суперечливими показниками. Серед величезного числа проаналізованих фірм вона виявилася в 20% фірм із жахливими результатами в категорії "соціальна відповідальність". Amazon давно критикують у пресі через умови роботи на складах. Інвестори-активісти незадоволені розкриттям інформації про екологічну відповідальність компанії. Однак своїми високими результатами в категорії "інновації" вона явно виділяється серед всіх інших фірм. Саме вони забезпечили їй першість.