Експерти журналу відмічають, що падіння показників - результат стагнації в економіці і корпоративних скандалів, які суттєво змінили розклад серед гігантів американського бізнесу. Крім того, у 2002 р. вступили в дію жорсткіші вимоги до бухгалтерської звітності.
Найвпливовіший результат показала мережа кофеєнь Starbucks, що вперше потрапила до списку на 465-е місце. General Motors відтіснила з 2-го місця ExxonMobil: безвідсоткові кредити і інші знижки допомогли GM істотно збільшити оборот. Не дивлячись на складну ситуацію у фінансовому секторі, в першій десятці присутні Citigroup і AIG, що отримали високі доходи завдяки широкій операційній і географічній диверсифікації діяльності.
Безспірним лідером і в США, і в світі залишається Wal-Mart. Її доходи виросли на 12% до $246,5 млрд, і від найближчого послідовника - General Motors - її відділяють $60 млрд.
Успіх Wal-Mart пояснюється перш за все її корпоративною стратегією. Ця роздрібна мережа не практикує розпродаж, але зате тримає достатньо низькі ціни. Ця стратегія дозволяє Wal-Mart швидко розвиватися і нарощувати обороти, використовуючи ефект масштабу. У Wal-Mart майже 4600 магазинів на усіх континентах, логістика та система управління товаропотоками яких працює дуже ефективно. Крім того, Wal-Mart дуже швидко впроваджує інновації. Одними з перших вони застосували систему, що дозволяє відслідковувати індивідуальні переваги покупців і у відповідності до них формувати асортимент.
Топ-20 Fortune-500 по версії 2003 року:
- Wal-Mart Stores
- General Motors
- Exxon Mobil
- Ford Motor
- General Electric
- Citigroup
- ChevronTexaco
- Intl. Business Machines
- American Intl. Group
- Verizon Communications
- Altria Group
- ConocoPhillips
- Home Depot
- Hewlett-Packard
- Boeing
- Fannie Mae
- Merck
- Kroger
- Cardinal Health
- McKesson