Хіт-парад науки: чотири критерії
Economist Intelligence Unit опублікував дані по частці валового внутрішнього продукту (ВВП), що направляється на наукові дослідження в різних країнах світу.
За цим показником у світі лідирують Швеция (3.6%), Фінляндія (3.4%) та Ісландія (3.1%). США знаходяться на шостому місці. За станом на 2001 рік, США (як й Ізраїль) витрачали на ці цілі 2.1% ВВП. Росія — на 21-му місці, Японія — на 4-му, Німеччина — на 9-му, Франція — на 10-му, Великобританія — на 18-му, Китай та Італія — на 25-му.
У тому ж році, світовими лідерами за кількістю отриманих патентів, стали Японія (майже 124 тис.), США (більше 83 тис.) і Південна Корея (34 тис.). Німеччина на п'ятому місці, Росія — на шостому, Франція — на сьомому, Великобританія — на восьмому, Швеція — на 12-му, Ізраїль — на 20-му. За іншим показником, що характеризує рівень науки в країнах світу — кількість отриманих патентів на 100 тис. жителів країни, — лідирують Люксембург, Швейцарія і Швеція. Японія на п'ятому місці, Франція — на дев'ятому, Великобританія — на 13-му, Німеччина — на 16-му, США — на 125-му.
Ще один показник — "індекс інновацій" — характеризує рівень взаємодії науки і бізнесу, а також швидкість впровадження наукових розробок в економіку країни. За цим показником світовими лідерами є США, Тайвань, Фінляндія, Швеція й Японія. Росія на 34-му місці, Україна — на 38-му. Краща з пострадянських держав за цим критерієм — Латвія (26-е місце). Для порівняння, Ізраїль — на шостому місці, Німеччина — на десятому, Великобританія — на 14-му, Франція — на 18-му.
Джерело — Washington ProFile.