Економіка США найконкурентоздатніша
США зберегли в 2005-му році лідерство в списку країн із найконкурентоздатнішою економікою у світі, свідчать опубліковані в четвер результати щорічного всесвітнього дослідження, проведеного швейцарською бізнес-школою Institute for Management Development (IMD).
Слідом за найбільшою економікою у світі, що очолює список вже багато років, розташувалися Гонконг, Сінгапур, Ісландія та Канада. Всього в списку представлені 60 країн.
"Стійкість підприємництва, технологічний достаток, обсяг ринків цінних паперів, мобільність робочої сили, якість інфраструктури — це лише деякі фактори, що сприяють росту конкурентноздатності", — говориться в дослідженні.
Тим часом економіка Китаю, що стрімко розвивається, перемістилася цього року з 24-го місця на 31-е, повідомляє IMD.
"Несподіване падіння Китаю, яке сталося незважаючи на відмінні економічні показники, відбулося через дуже негативні результати опитування суспільної думки, проведеного в ділових колах у першому кварталі 2005-го року", — сказав професор IMD Стефан Гареллі.
"Стійкість такого різкого росту піддається сумніву, особливо відзначаються навантаження на фінансову систему і слабість корпоративного управління", — говориться в заяві Гареллі.
У свою чергу, Швейцарія піднялася з 14-го на 8-е місце завдяки відзначеному в дослідженні "зростаючому динамізму міжнародного сектору швейцарської економіки".
Результати дослідження 2005-го року показали, що низькі податки в державі не є для представників світової ділової еліти найпривабливішим фактором для здійснення бізнесу-діяльності, повідомила економіст IMD Сюзанна Росселет.
"Іноземна компанія не буде інвестувати тільки завдяки податковій структурі", — сказала вона, відзначивши, що для ухвалення рішення величезну роль грають такі сфери, як інфраструктура, наука, технологія, підприємництво, фінанси, логістика та освіта.
Наприклад, Люксембург, Фінляндія, Швеція, Норвегія і Бельгія продемонстрували максимальні темпи розвитку економіки, але в цих країнах спостерігається також максимальний податковий тиск, на який доводиться щонайменше 42% внутрішнього виробництва.
Японія, навпаки, входить до числа промислово розвинених країн з мінімальними податковими ставками на рівні 27%, але в останні десять років японська економіка показує не кращі результати.
"Що стосується конкурентноздатності, то важливий не тільки рівень податкових ставок, але й простота податкової системи", — говориться в дослідженні.
Джерело — "Деловая неделя".