Рейтинг країн світу за рівнем розвитку ІТ
Сполучені штати Америки посіли перше місце у світі, відповідно до щорічного дослідження, за підсумками якого складається список країн, що найбільш інтенсивно використовують можливості комп'ютера та інтернет.
У звіті Всесвітнього економічного форуму за назвою "Глобальна інформаційна технологія 2005-2006" (Global Information Technology Report 2005-2006) відзначається безліч факторів, у тому числі наскільки ефективно країни використовують комп'ютери та інтернет, щоб підвищити конкурентноздатність економіки.
У доповіді відзначаються "вражаючі" досягнення США в розвитку інфраструктури та застосуванні новітніх технологій у бізнесі. Автори доповіді також відзначають відкритість США технічним інноваціям.
США обійшли Сінгапур, який зайняв друге місце. Його похвалили за сприятливе для розвитку високих технологій законодавство та високоякісні освітні програми.
У першу десятку рейтингу також входять шість європейських країн. При цьому лідирують скандинавські країни — вони займають трете (Данія), четверте (Ісландія), п'яте (Фінляндія) і восьме (Швеція) місця.
Замикає десятку Великобританія, що піднялася за рік на два рядки.
"Інформація і комунікаційні технології є важливими факторами розвитку сьогоднішньої швидко мінливої економіки країн", — говорить один з авторів доповіді Augusto Lopez-Claros, директор Global Competitiveness Network. У доповіді висловлюється стурбованість деградацією інститутів влади, що приводить, зокрема, до порушення авторських прав.
Перша десятка виглядає таким чином:
- США
- Сінгапур
- Данія
- Ісландія
- Фінляндія
- Канада
- Тайвань
- Швеція
- Швейцарія
- Великобританія
Україна займає 76-е місце (порівняно з попереднім рейтингом піднялася на 6 рядків). Росія — 72-е місце (впала на 10 пунктів). Серед країн колишнього СРСР найкращих результатів досягла Естонія (23 місце).
Повний рейтинг (PDF, 23 Kb) >>
За інформацією BBC News.