НОВИНИ від 16.11.2006

Один із п'яти працівників звільняється протягом перших двох років

Феномен "робочого шоку" набув особливої актуальності після публікації даних нового дослідження, яке виявило, що вдвічі більше працівників звільняються протягом перших двох років роботи, ніж протягом наступних років.

Дослідження, проведене компанією Sirota Survey Intelligence виявило, що працівники, які провели в компанії менше, ніж два роки, залишають її зі "швидкістю" 20% на рік, у той час як люди, які пропрацювали тут понад 2 роки — звільняються зі вдвічі меншим ентузіазмом. Опитування майже 47 000 працівників виявило, що майже 6 із 10-ти працівників, які покинули свою роботу, пробули на ній менше, ніж 2 роки.

"Багатьом лідерам так і не вдається зрозуміти, що нові працівники зазвичай дуже оптимістично налаштовані щодо своєї роботи, а ігнорування їхніх амбіцій часто призводить до звільнення. Іншими словами — менеджери самі руйнують ентузіазм своїх підлеглих, — стверджує Дуглас Клейн (Douglas Klein) президент Sirota Survey Intelligence. — Наше дослідження вказує на відчутне падіння моралі працівників, особливо після того, як вони вже пропрацювали у компанії протягом шести місяців. Ситуація погіршується ще більше, коли очікування працівників від нової роботи не виправдовуються. Адже протягом перших двох років роботи працівники займаються не чим іншим, як перевіряють, чи відповідають реальності їх очікування, і чи дотримуються роботодавці всіх тих обіцянок, які давали на співбесіді".

Оскільки ставлення управлінців до персоналу та їхня поведінка може суттєво покращити продуктивність працівників, компаніям слід здійснювати більші інвестиції в розвиток лідерських навичок та створення специфічного оточення, в якому працівники відчуватимуть, що їхній внесок у загальну справу по-справжньому цінується.

Аналізуючи дані опитування, компанія дійшла до висновку, що впровадження ефективних управлінських практик та політики може збільшити індекс утримування нових працівників на посадах на 10%-13%. "Завдяки впровадженню таких практик компаніям вдасться зекономити значні кошти, які сьогодні витрачаються на найом та пошук персоналу", стверджує Sirota. Вже давно встановлено, що вартість заміни працівника далеко перевершує його місячний прибуток.

За інформацією management-issues.

Original URL: www.management.com.ua/news/?id=848


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua