ІНСАЙТИ | Прийняття рішень 2 листопада 2006 р.

Інколи навіть найвидатніші лідери роблять помилки

Попри швидкий розвиток технологій, саме нам, а не їм доводиться приймати найскладніші і найбільш важливі рішення. Кожен прагне знаходити єдине правильне рішення, проте, далеко не кожне знає, як це зробити. Повелося, що саме лідери зазвичай приймають рішення швидше, краще і розумніше, ніж їхні підлеглі, — стверджує Michael Useem, директор Center for Leadership and Change у Wharton School та автор книги "The Go Point: When It's Time to Decide".

Прийняття рішень — це мистецтво та наука водночас. Мистецтво — бо залежить від почуттів та інтуїції; наука — бо повинне бути логічним і аналітичним. Нижче наведено кілька порад від світових лідерів, як переступити через бар'єр прийняття рішень.

1. Вивчіть уроки минулого. Минулі рішення можуть стати в нагоді для уникнення майбутніх помилок. Liu Chuanzhi, працівник Китайської академії наук, натхненний лібералізацією країни у 1984-му році, сформував компанію Legend Group, яка згодом стала найбільшим виробником персональних комп'ютерів у Китаї. У 2005-му вона отримала нову назву Lenovo і зайняла 3-тє місце серед найбільших виробників комп'ютерних технологій. Наприкінці кожного тижня Liu та верхівка компанії намагаються переглянути найважливіші рішення компанії за останні п'ять років. Вони постійно знаходять помилки, яких можна було уникнути. Це дозволяє переконатися, що їх більше не допустять у майбутньому.

2. Приймайте 70-відсоткові рішення. Якщо ви маєте 70% інформації, здійснили 70% аналізу і відчуваєте впевненість на 70% — тоді можете діяти. Логіка дуже проста: хороша ідея (нехай і не досконала) відмінно втілена у життя, має чималі шанси на успіх. У той же час, якщо ви не діятимете — шансів на успіх у вас не буде взагалі.

Саме таке повідомлення розіслала Ann Livermore, виконавчий віце-президент компанії Hewlett-Packard, 65 000 своїх співробітників, щодо оцінки рішень технологічних операцій у компанії. Це дозволило пришвидшити прийняття рішень на всіх рівнях компанії і при цьому не зашкодило успішності.

3. Пробачайте кожну помилку один раз. Якщо ви керуєтесь системою 70-відсоткових рішень — помилок уникнути майже неможливо. Charles Elachi, голова JPL (Jet Propulsion Laboratory), контрактного агента НАСА, зіткнувся із проблемою, коли деякі рішення щодо польоту кораблів у космос були помилковими. Політ на Марс у 1998-му році через неправильне рішення приніс компанії такі збитки, що двоє топ-менеджерів цієї компанії були готові звільнитися. Проте Elachi не дозволив їм піти. Він сказав: "Ми витратили $400 млн. на ваше тренування. Тож цю помилку ви також повинні сприймати як можливість навчитися. Я переконаний, що вона більше ніколи не повториться".

4. Спалюйте човни. Seymour Cray виробляв два типи продукції: човни та суперкомп'ютери. Кожен його новий комп'ютер був вершиною мистецтва. Проте, як будь-яка технологія — він швидко застарівав. Cray знав, що вічної досконалості не існує. Щоб унаочнити своє переконання, він кожної весни будував прекрасний човен, а кожної осені — спалював його.

Ярослав Федорак, за матеріалами Optimize Magazine.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!
Правила мозку для роботи. Наука мислити розумніше в офісі та вдомаПравила мозку для роботи. Наука мислити розумніше в офісі та вдома
Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунгляхМудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)