Що робити, якщо Ви не згодні з вимогами поліцейського?

27.06.2017

У зв’язку із новою реформою міліції-поліції, в Україні дещо змінилося. Легко можна потрапити у ситуацію, коли поліцейські перевищують свої повноваження і м’яко кажучи, роблять все що їм заманеться. При цьому, вони ігнорують Закон, та й досить часто, слабо орієнтуються в законах, статтях Конституції України і в кінці кінців, правах та обов’язках, як громадян та і представників закону. Насправді ж, поліцейські повинні діяти строго по правилам, в ідеальному випадку. Хоча ідеального поліцейського важко знайти, особливо в нашій країні. Що робити, якщо ви не згодні з поліцейським? Перше що рекомендують адвокати Полтави із юридичної компанії «За і Проти», це фіксувати діалог будь-яким способом: відеозйомка, аудіозапис, фото тощо. Таким чином оскаржити дії поліцейського в суді буде значно легше. Найкраще що Ви можете зробити, то це безперервно знімати на відео все спілкування, від початку до кінця. Це і буде доказом, якщо прийдеться звертатися до суду.

Не варто одразу перечити чоловіку в формі, навіть якщо Ви впевнені на 100%, що його дії протиправні, а вимоги незаконні! Виключення можуть бути, наприклад, якщо Ви маєте юридичну освіту та дуже добре орієнтуєтесь в Законах України. Краще за все, спокійно і врівноважено доводити свою правоту, при цьому вести відео-фіксацію. Також деякі інші поради дають спеціалісти, якщо вимоги поліцейського незаконні: 1. Не підписувати будь-які папірці, особливо не вивчивши попередньо їх повний зміст; 2. Вимагати докази у поліцейського, якщо він стверджує про певне правопорушення; 3. Подзвонити на гарячу лінію МВС і розповісти про конфлікт, вказавши прізвище поліцейського і номер жетону. Іще одна хороша рекомендація – це зберігати спокій і контролювати себе.

У кожної людини є право на юридичну допомогу. В любий момент Ви маєте право скористатися допомогою адвоката, якщо самі затрудняєтесь спілкуватись із поліцією. І не важливо, скільки прийдеться чекати вашого адвоката, одну годину чи три. В кожного є право заявити: «Без адвоката я не буду з вами спілкуватись взагалі». В такий тяжкий час перемін для України 2013-2017, з’явилося досить багато журналістів дорожнього контролю, активістів і відеоблогерів. Вони знімають на відеокамери некваліфікованих і фальшивих поліцейських та потім викладають відео в загальний доступ. Звідси логічно випливає: цих активістів можна викликати по телефону, на місце конфлікту із співробітниками поліції. І це така взаємна допомога. З одного боку, вони вам допоможуть врегулювати конфлікт. А з іншого, відеоблогери отримають цінний матеріал для свого каналу.