Деревоподібна півонія: факти з життя однієї рослини

29.06.2017

Чагарник сімейства Піонових, який виростає до 2-ох з половиною метрів, головна окраса будь-якого саду — це півонія деревовидна. На одному її кущі може водночас цвісти близько 50 квіток рожевого, білого, червоного або бордового кольору, що розкриваються до діаметру 15-30 см.

Один кущ півонії деревовидної може радувати око щорічним цвітінням протягом 100-150 років, а то й більше. Все, що потрібно для такого довгого терміну життя цієї рослини — дотримання оптимальних умов її життєдіяльності. Це, до прикладу, тінисте місце, якого проте повинні досягати ранішні і вечірні промені сонця. Обов’язково має зберігатись хороша циркуляція повітря.

Ґрунт для висадки півонії повинен відповідати наступним умовам:

  • якісний дренаж;

  • вапнистість (pH 6-7);

  • добре збагачений мінеральними добривами;

  • полив поєднується з “підживленням” ґрунту деревною золою.

Півонія деревовидна — надзвичайно морозостійка рослина, особливо зважаючи на своє походження (Китай). Якщо її вчасно укривати лапником на зиму, вона готова витримати до -23 градусів по Цельсію. Деякі садівники радять укривати рослину звичайними великими відрами, залишаючи проте доступ повітря.

Корені рослини теж надзвичайно живучі. Навіть якщо сама півонія відмерзла за зиму, навесні вона може відрости саме завдяки корінню, яке акумулює поживні речовини і готове заново оживити “мертвий” стовбур. Якщо стебла потріскали через мороз, їх теж можна відновити, підживлюючи рослину необхідними мінералами у дещо збільшеному дозуванні.

Після зимівлі варто провести ще одну важливу процедуру. Секатором обов’язково потрібно відсікти усі відмерлі, гнилі та надто пошкоджені частини рослини. Це ж роблять із старими пагонами — якщо вони починають відмирати, найкраще їх відрізати та дати можливість вирости новим.

Розмноження деревовидних півоній — теж цікавий процес. Його можна провести кількома способами:

  • діленням куща;

  • відводками і черенками;

  • зеленим живцями під склом;

  • щепленням на кореневище трав’янистих півоній.

Останній спосіб — найбільш трудомісткий, тому до нього варто вдаватись лише найбільш цікавим або досвідченим садоводам.

Не варто забувати, що у кожного в природі є свої вороги і шкідники. Не виняток — і півонія деревовидна. Вирощуючи цю рослину, ви можете зіткнутись із кількома проблема, які найкраще передбачити наперед і уникнути взагалі. Це мурахи дернові, бронзовка зелена, гнилі, плямистість, іржа, нематодоз. Від шкідників можуть уберегти спеціальні засоби хімічного захисту, підібрані спеціально для вашої півонії, а от захворювання і гнилі можуть виникати через неналежний догляд за рослиною. Гнилі провокують надлишок азоту в ґрунті, застояне повітря, недоступність сонячних променів, високий рівень вологості, відсутність достатньої кількості місця для кожного куща.

Якщо дотриматись усіх умов вирощування правильно та знати про можливі примхи цієї рослини, вона неодмінно буде радувати ваше око прекрасними квітами протягом довгих років і витримає усі негоди вашого клімату разом із вами.