Інвестування в нерухомість залишається одним з рентабельних напрямків для капіталовкладень.
Основні аспекти.
Щоб дохід від інвестицій був позитивним, проаналізуйте всі етапи:
- Визначте базові моменти. Сюди відноситься стартовий актив, який є інструментом інвестування. Чи буде це займ або власні кошти, інше.
- Визначте цілі. Після того, як виділені стартові кошти, інвестор визначає завдання, до яких прагнутиме.
- Вибір стратегії — цей аспект стане основним важелем у досягненні поставлених цілей.
- Аналіз ситуації на ринку. Тобто, та стратегія яку вибрав інвестор, вимагає детального аналізу сегмента ринку.
Кроки до досягнення мети — прибутку.
Будь-яка справа починається з аналізу стартових можливостей, на яких буде базуватися майбутній бізнес. До таких активів належать:
- власний капітал — накопичений, депозитний, від продажу іншої нерухомості;
- кредитні кошти — тут проводиться повний аналіз пропозицій банків, з’ясовується розмір кредитних ставок, умови кредитування;
- іпотечна позика — вимагає також уважного вивчення, щоб виявити і зіставити доходи з витратами;
- заставні кошти — наприклад, від наявної квартири або земельної ділянки.
Коли визначено розмір інвестиційного портфеля, тоді інвестор вибирає цілі. Тут можливі два напрямки:
- приріст;
- пасивний дохід.
У першому випадку, це бажання збільшувати активи, шляхом постійних вливань. А другий — щомісячне отримання прибутку.
Придбання квартири.
Інвестор купує житло. Звідси є кілька кроків в бік прибутковості:
- перепродаж. Тобто, інвестуєте на стадії котловану, а потім перепродуєте. Тут уважно враховуйте ризики — це затяжне будівництво або ненадійний девелопера;
- оренда. На такому шляху також є кілька варіантів — віддати в управління спеціалізованої компанії, щоб отримувати пасивний дохід. Або поділити простору квартиру на студії, здаючи їх трохи дешевше, але в підсумку вийде дорожче. Або провести бюджетну обробку і здавати подобово.
Новобудова.
Тут також буде маса варіантів. Наприклад, купити на стадії котловану. Або в момент оформлення документів. Розмір інвестиційного портфеля різний, ризики відрізняються, дохід різний.
Актуальний перепродаж, тобто отримання спекулятивного прибутку. Раніше купите — більше прибутку вийде. Але ризики великі.
Чому вигідно інвестувати в новобудови, а не у вторинне житло? https://www.vorobievy-gory.kharkov.ua/pochemu-vygodno-investirovat-v-novostrojki-a-ne-vo-vtorichnoe-zhile/
Наступним кроком буде дослідження ринку нерухомості. Для цього уважно аналізується попит на об’єкти схожого сегмента, враховується розташування об’єкта, пошук вигідного об’єкта, інше. Важливо заздалегідь провести дослідження, щоб придбати ліквідний об’єкт.
Коли всі пункти опрацьовані — час приступати до реалізації. Не поспішайте вкладати кошти без детального розгляду питання, а також в безперспективні об’єкти. І пам’ятайте, тенденції ринку мають схильність до змін, тому дивіться на перспективу — тоді Ви не “прогадаєте”!