На перший погляд, спортивні лосини та звичайні повсякденні легінси дуже схожі. Однак одяг для тренувань краще підтримує тіло, забезпечує ефективне відведення поту при значних фізичних навантаженнях і добре розтягуються. Матеріал щільний, крізь нього не видно білизну. Звичайно, це ж можуть робити і звичайні штани, але в більшості випадків поєднання усіх цих особливостей стосується саме одягу для тренажерного залу. В цій статті ми розглянемо більш докладно різні типи легінсів для спорту.
Жіночі та чоловічі
В цілому легінси для жінок та чоловіків досить схожі. Вони мають такі ж характеристики, виготовляються з однакових матеріалів. Найбільш характерною відмінністю є те, що в чоловічих моделях талія проходить під животом. Немає варіантів з високою посадкою, як у жіночих моделей.
Також легінси для жінок практично не мають обмежень щодо кольору, візерунків, текстури. Чоловіки зазвичай носять чорні, сірі або темно-сині штани.
Для дітей та підлітків лосини мають ті ж особливості. Це універсальний одяг, який підходить для будь-якого віку.
Матеріал
Спортивні лосини виготовляють з таких матеріалів:
- Поліестер. Універсальний варіант – для тренувань у приміщенні та на вулиці, для різних видів спорту. Міцний, добре відводить вологу.
- Поліпропілен. Найкраще підходить для тренувань на вулиці при високій вологості, під час снігу чи дощу, оскільки погано пропускає вологу.
- Нейлон. Має високий рівень потовідведення, відновлює форму навіть після багаторазового використання.
- Спандекс. Дуже еластичний матеріал. Такі легінси чудово зарекомендували себе на тренуваннях з великим діапазоном рухів. Спандекс може збільшуватися у 8 разів при розтягуванні.
- Мериносова шерсть (у поєднанні з синтетичними волокнами). Може використовуватися для вуличних занять спортом в холодну погоду. При цьому добре відводить піт. Однак через високу вартість та досить специфічні умови використання такі спортивні легінси не надто поширені.
Існує великий вибір лосин з певними особливостями. Наприклад, моделі з високою талією призначені для утримування живота і боків під час інтенсивних рухів. Компресійний одяг рекомендовано використовувати при порушеннях кровообігу, розширенні вен, для зменшення розтягнення м’язів та швидшого їх відновлення. Легінси з сіткою покращують вентиляцію в спеку тощо.