Перемога у тендері для будь-якої компанії означає успішне функціонування та постійний збут продукції. Саме тому невеликі та крупні підприємства регулярно змагаються за можливість підписати договір з державою на надання послуг чи постачання товарів. Більш детально про публічні закупівлі можна дізнатись на офіційному сайті журналу «Радник публічних закупівель».
Особливості проведення тендеру в Україні
Проведення тендеру відбувається за наступним алгоритмом:
- на одній із інтернет-площадок, підключених до системи ProZorro замовник публікує оголошення (після публікації воно автоматично з’являється на інших площадках);
- претенденти на співпрацю розміщують свої пропозиції та відповідні документи;
- замовник вибирає переможця за критерієм пропозиції найнижчої ціни;
- відбувається перевірка розміщених документів;
- замовник та підрядчик підписують договір без можливості зміни вартості та умов надання послуг чи продажі товарів.
Варто розуміти, що найнижча ціна не є гарантією підписання договору. Після того як переможець вибраний замовник перевіряє надані ним документи. Якщо документи оформлені неправильно або одного з них не вистачає – організатор торів може відмовитись від співпраці з переможцем.
Секрети успішної участі у тендері
Якщо ваша компанія бере участь в тендері вперше, шанс на перемогу у вас також є. Щоб збільшити ймовірність успішного закінчення торгів варто:
- заздалегідь ознайомитись з основними правилами торгів в Україні;
- починати з невеликої держзакупівлі для отримання практики та підготовки до більш значних;
- знизити ціну під час торгів щоб отримати вигідне замовлення;
- вибрати надійну інтернет-площадку з актуальною інформацією про тендери;
- налаштувати оперативні сповіщення;
- не відкладати подачу документів на останній момент.
Дотримання цих рекомендацій збільшить шанс на перемогу, проте не може гарантувати її. Якщо з першого разу отримати можливість підписання бажаного договору не вийшло – не варто розчаровуватись. Краще сприйняти цю ситуація як можливість отримати додатковий досвід та прийняти участь у наступному тендері, де завдяки отриманим знанням буде легше одержати перемогу.