Система Прозорро була розроблена у рамках підтримки реформи щодо боротьби з корупційними діями в Україні у 2016 році. Вона призначена для виведення на продаж різних товарів, що купуються за програмою державних закупівель. Перелік продукції має широкий асортиментний ряд. Це пов’язано з тим, що багато компаній перейшли на цю платформу добровільно або за рішенням уряду України.
Які позиції можна зустріти у продажу?
Розширення напрямів діяльності системи Прозорро призвело до того, що асортименти розширилися на велику кількість позицій. У тому числі можна назвати такі варіанти.
- Торги пов’язані із продажем майна банківських організацій. Це може бути нерухомість будь-якого характеру, транспортні засоби, земельні ділянки, різноманітні матеріальні цінності.
- Продаж рухомого та нерухомого майна, яке раніше належало державним та комунальним компаніям.
- Продаж об’єктів, що стосуються малої приватизації. Це можуть бути акції, різні права на кредитні зобов’язання, майнові позиції, нерухомість чи транспортні засоби та багато іншого.
- Торги для отримання можливості для оренди нерухомості чи земельних ділянок.
- Торги на майно компаній, що стали учасниками процедури ліквідації чи банкрутства.
- Продаж майна державних підприємств. Наприклад, залізнична компанія, державна поштова служба та багато інших варіантів.
- Різні товари та сировина для постачання виробничих ліній.
- Нафтопродукти, газ, електроенергія, вугілля та деревина.
- Продаж різноманітних сертифікатів та дозволів використання викопних з надр землі та їх видобуток.
Всі ці товари можна придбати на сайті Прозорро на офіційному рівні. Це забезпечить користувачам простоту проведення процедури, а також призведе до отримання великої кількості інших переваг.
Плюси від участі у торгах через Прозорро
Цей сервіс було створено для контролю виробництва та збуту різних товарів. Серед переваг від використання сервісу «Прозорро» можна виділити ряд наступних моментів:
- всі угоди мають прозорість завдяки публічності даних;
- під час роботи з сервісом можна виключити штучне підвищення цін;
- користувачі працюють без посередників, і покупці виходять безпосередньо до замовника;
- виключення виплати хабаря за корупційних схем;
- повна безпека проведення аукціону, оскільки всі користувачі перевіряються;
- отримання повноцінних та постійних точок збуту та постачальників;
- можливість економії часу на пошук покупців;
- швидкість продажів за допомогою єдиного сервісу для країни;
- можливість суттєвої економії на купівлі та організації продажу товарів.
Всі ці переваги для користувачів можна доповнити позитивними сторонами держави. Влада України може відстежувати видобуток та постачання у повному масштабі. Це призводить до можливості одержання повноцінних аналітичних даних.
На сайті Української Універсальної Біржі можна уточнити, чим торгують на електронних торгах. Користувачеві потрібно лише перейти за цим посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/drevesina-i-ee-tsena-i-osobennosti-prodazhi-lesomaterialov-v-ukr/ та ознайомитись з усіма даними. Додатково на сайті можна провести реєстрацію та авторизуватися як повноцінний учасник торгів.