Фізична реабілітація після травм чи операцій — комплекс заходів, які спрямовані на відновлення повноцінної функціональності організму. Реабілітація використовується на різних етапах лікування, комплекс заходів при цьому різниться в залежності від поставленої мети, стану конкретного пацієнта, особливостей його анамнезу та способу життя. Саме тому програму фізичної реабілітації має добирати кваліфікований фахівець, адже саме він допоможе врахувати усі особливості травми та якнайкраще підібрати методику лікування. На прийом до такого спеціаліста можна записатися за посиланням https://veselka.clinic/napriamky/fizychna-reabilitatsiia.
Найчастіше фізичну реабілітацію призначають:
- після хірургічного втручання, що проводиться на на суглобах чи хребті;
- при відновлення після переломів;
- після травм головного мозку;
- після операції на судинах;
- у разі спортивних травм (забої, розтягнення м’язів чи зв’язок).
Помилково вважати, що фізична реабілітація не є обов’язковою, а призначається за бажанням. Без реалізації необхідних способів відновлення все попереднє лікування може виявитися просто марним, а в окремих випадках відсутність фізреабілітації може повернути травму до її першочергового стану.
Окрім відновлення працездатності організму, фізична реабілітація має на меті:
- активізацію резервних сил та можливостей організму;
- підсилення його захисних функцій;
- профілактику можливих ускладнень та рецидивів певних захворювань.
Також не варто вважати, що фізична реабілітація полягає лише у виконанні певних вправ. Беззаперечно, вони є основою, проте не панацеєю. У комплекс заходів відновлення входять фізіотерапія, ерготерапія, лікувальний масаж. Ці методи хоч і різняться, проте мають на меті схожі цілі: зменшення болю, відновлення живлення тканин та забезпечення нормальної функції м’язів та суглобів.
Варто пам’ятати, що процес реабілітації є відповідальним і вимагає від обох сторін, тобто від медичного персоналу та пацієнта, максимальної довіри та співпраці. Повернення до повноцінного життя після травм та операцій може бути важким їне тільки у фізичному, а й в емоційному плані. Психологічна підтримка фахівців допомагає пацієнтові впоратися зі стресом, тривожністю, нав’язливими думками тощо.
Фізична реабілітація — це не розкіш, а необхідний етап професійного лікування. Саме завдяки правильному процесу відновлення ви зможете позбутися болю та дискомфорту, підвищити фізичну активність, витривалість, повернути оптимізм і задоволення від життя. Індивідуалізований підхід допоможе зробити реабілітацію не тільки дієвою, а приємною у її реалізації.