Перед тим як придбати ноутбук б/в, необхідно сформувати для себе перелік характеристик, що є для Вас важливими та роботу яких першочергово хотілося б побачити в дії. До покупки техніки б/в треба ставитися обдумано та виважено, а отже, перш за все – обрати надійного продавця. Якщо Ви вже вирішили купувати ноутбук саме на вторинному ринку – рекомендуємо вам інтернет-магазин Recorder.
Первинний огляд перед покупкою
Головним критерієм хорошої техніки є звісно не зовнішній вигляд. Але і до стану корпусу висувають певні вимоги:
- відсутність деформацій (тріщини або вм’ятини);
- щільний контакт обох частин корпусу у закритому стані;
- відсутність люфту петель в місцях стику екрану та нижньої частини корпусу;
- відсутність мерехтіння екрану під час його нахилу вгору-вниз;
- плавне з’єднання кабелів чи накопичувачів через призначені для цього виходи та USB-порти.
Що перевіряємо наступним?
Навіть якщо Ви не фахівець комп’ютерної галузі, при огляді можна помітити певні нюанси, що змусять Вас задуматися. Тож давайте розбиратися!
- Операційна система (ОС)
Перш за все, зверніть увагу на наявність (ОС) на пристрої! За її відсутності у Вас не буде змоги побачите стан екрану та протестувати його хоча б елементарним чином.
- Увімкнення ноутбука
Одна з важливих характеристик! Зверніть увагу на те який час займає процес вмикання пристрою. Якщо воно досить тривале – краще не ризикуйте та не витрачайте часу на подальшу перевірку – обирайте інший варіант.
- Матриця та «биті пікселі»
Екран має бути цілим без сколів, тріщин та не містити битих пікселів. Якщо продавцеві немає чого приховувати, він може дозволити Вам зробити простий тест декількома програмами (Dead Pixel Tester, IsMyLcdOK тощо).
- Функціонал відеокарти
Залежно від того для яких потреб Ви обираєте ноутбук — відеокарта може бути одним з ключових параметрів вибору. При запуску та під час ігор ноутбук не повинен надмірно нагріватися! Також стан відеокарти можна перевірити програмою GeForce Experience, наприклад.
- Процесор та оперативна пам’ять
За можливості, було б добре провести стрес-тест за допомогою програми AIDA64. Якщо при цьому ноутбук висне, або вимикається із синім екраном – це не Ваш варіант!
- Жорсткий диск
Елементарну перевірку щодо його температури, кількості записів або зчитувань, стану зношення, прогнозу тривалості його роботи на основі поточних параметрів можна визначити, протестувавши ноутбук за допомогою програми SSD Life. SSD диски набагато швидші та надійніші за HDD.
- Стан акумуляторної батареї
Зазвичай стабільна робота батареї становить від 3 до 4 років. Якщо ноутбук відносно новий – стан зношеності можна оцінити, відкривши декілька програм та браузер і зачекати 30 хв. Зменшення заряду має становити не більше 5 %. Також швидко та надійно стан батареї покаже програма BatteryMon, наприклад.
- Клавіатура та тачпад
Відкрийте текстовий процесор та наберіть будь-який текст. При цьому клавіші мають працювати плавно та не западати. Перевірте праву та ліву клавішу тачпаду та саме сенсорне поле. Реакція на дотик має бути швидкою.
- Wi-Fi
Перевірте справність модуля, підключившись, наприклад, до мережі магазину.
- Звук
Найпростіший тест аудіо пристроїв можна вибравши «Звук»->«Керування звуковими пристроями» у вікні налаштувань. Якщо тестовий звук відтворено без проблем і неполадок не виявлено – звукова карта та динаміки справні.
- USB модуль
Перевірити його справність можна, під’єднавши до USB порту флешку. Також не завадить візуально оглянути роз’єми для зарядки та інтернет-кабелю.
Тепер Ви знаєте все! Бажаємо вдалої покупки!