Коли екран iPhone пошкоджено, перше, що спадає на думку — звернення в сервісний центр Епл у Києві. І дійсно, у більшості випадків це найкраще рішення, особливо якщо ви хочете отримати гарантію на якісний ремонт та уникнути подальших проблем із пристроєм. Однак, є ситуації, коли ремонт можна відкласти або навіть спробувати усунути проблему самостійно, наприклад, якщо ви хочете зекономити кошти. Усі ці варіанти ми розкриваємо у статті нижче.
Випадки, коли вам не обов’язково поспішати з ремонтом
Зауважимо, що всі несправності iPhone мають властивість з часом можуть погіршуватись, якщо їх не усувати на початковій стадії. Однак, у певних випадках можна не поспішати з ремонтом, зокрема:
- На рідному склі є лише незначні потертості, сколи або подряпини;
- Тріснуло захисне скло, і це пошкодження не заважає користуванню смартфоном;
- Екран телефону має кілька мертвих пікселів, які загалом не заважають комфортному перегляду контенту;
- Яскравість або кольори екрана дещо відрізняються від нормальних, але це загалом не впливає на якість зображення;
- На екрані з’явилися легкі плями або смуги, які помітні тільки на білому або світлому фоні;
- Сенсорна панель глючить, але у більшості випадків реагує на натискання нормально.
Випадки, коли відремонтувати iPhone треба якомога швидше
Якщо екран глючить після того, як в телефон потрапила рідина, негайно виключить смартфон та одразу віднесіть гаджет до сервісного центру. Чим довше ви зволікаєте, тим серйозніше будуть наслідки залиття. Крім того, планово зверніться в професійну майстерню щоб відремонтувати iPhone, якщо:
- На екрані є великі тріщини, які заважають нормально користуватись смартфоном, переглядати світлини чи відео;
- Сенсорна панель неправильно працює (або взагалі не реагує на натискання), через що вам некомфортно користуватись пристроєм;
- Екран мерехтить, з’явились смуги, плями, засвітлення або затемнення, що заважають перегляду контенту;
- Яскравість екрана недостатня, за умови, що її виставили на максимум у налаштуваннях;
- Дисплей залишається повністю темним або підсвічується нерівномірно;
- Ударом чи падінням було пошкоджено LCD / OLED панель, від чого дисплей не показує частину зображення або не вмикається взагалі.
Цей список не є вичерпним, й при виникненні будь-яких інших проблем з екраном вам також треба звернутися до фахівців, щоб провести діагностику та можливий ремонт iPhone.
Випадки, коли ремонт можна зробити самостійно
- На екрані є незначні потертості або подряпини, які можна прибрати за допомогою спеціальних засобів для полірування скла;
- Багато користувачів здатні самостійно замінити захисне скло, оскільки для цього не потрібні професійні навички;
- Забруднений екран може викликати проблеми з сенсором та загалом заважає нормальній роботі зі смартфоном, але ви легко позбавитесь проблем, використавши спеціальні очищувальні засоби для дисплеїв;
- Невелику кількість “завмерлих” (кольорових) пікселів можна спробувати «оживити» за допомогою слушних програм, таких як Bad Pixel Fixer, або легкого масажування екрана;
- Якщо яскравість / кольори екрана змінились, можливо ви увімкнули “Автояскравість” чи “Нічний режим”. Щоб змінити ці та усі інші параметри екрана, знайдіть у “Налаштуваннях” вкладку “Екран та яскравість” та внесіть потрібні зміни.