Хромбук, макбук чи Windows-ноут: плюси і мінуси платформ для ноутбуків

12.09.2024

Незалежно від того, чи ви навчаєтесь, чи працюєте, ноутбук може бути найзручнішим інструментом, який ви можете використовувати для виконання різноманітних завдань. Портативний і потужний, цей пристрій може суттєво підвищити вашу продуктивність. І є з чого вибрати, особливо виходячи з того, яку саме потребу необхідно закрити. Тим не менш, це може бути непростим процесом. Починаючи з платформи — Windows, MacBook або Chromebook — є моменти, які слід враховувати незалежно від того, яким шляхом ви підете. Це включає в себе оцінку різних функцій і дизайнів, доступних на кожній із них.

Кожна платформа має свої плюси і мінуси, тож давайте зупинимось на цьому більш детально.

Chromebook

Невибагливі хромбуки

Зростаюча присутність Chromebook у учбових закладах показала, на що здатні ноутбуки, коли вони відносно легкі та зручні у використанні. Ці пристрої працюють під управлінням операційної системи ChromeOS від Google, яка пропонує низку переваг. Від самого початку хромбуки більше залежать від доступу до інтернету, оскільки хмарні додатки компенсують загальний брак обчислювальної потужності цих пристроїв порівняно з середньостатистичним макбуком або комп’ютером на базі Windows. Це означає, що Chromebook може використовувати відносно недорогі процесори і мінімальний обсяг пам’яті, що забезпечує дуже доступну ціну. Це також свідчить про значно менший час запуску, оскільки потрібне менше навантаження на систему. На сайті contenttechno.in.ua огляд цих ноутбуків представлено більш детально, що допоможе визначитися з конкретикою.

Крім іншого, хромбуки, як правило, більш безпечні завдяки постійним оновленням програмного забезпечення та системи безпеки, які захищають від шкідливих програм і вірусів. Кібератаки також не націлені на них так сильно, як на пристрої з Windows і macOS. Але це не означає, що небезпека їх оминає. Багато з тих самих найкращих практик захисту від шкідливого ПЗ застосовуються і до Chromebook.

Хоча й хромбук все ще зберігає репутацію малопотужних ноутів, це сприйняття може змінитися тепер, коли з’явилися лінійка Chromebook Plus. По суті, це означає, що пристрої, які підпадають під цю класифікацію, відповідають певним технічним вимогам, які можуть включати процесори Intel Core та AMD Ryzen, а також щонайменше 8 ГБ оперативної пам’яті та 128 ГБ дискового простору. Екран також повинен мати роздільну здатність HD принаймні 1080p. Оскільки сенсорні екрани часто зустрічаються на Chromebook, це лише додає їм універсальності.

MacBook

Елегантні макбуки

Молоді фахівці часто обирають MacBook у якості свого професійного інструменту. Основною причиною цього є почуття стилю бренду Apple та його репутація преміальної якості. Історично так склалося, що атаки зловмисного ПЗ не так часто вражають macOS, як Windows, що підвищує загальне відчуття безпеки.

Варто зазначити, що такого поняття, як «дешевий» ноутбук Apple, не існує. Тому макбуки не конкурують на початковому рівні ринку ноутів. Наприклад, немає реальної можливості конкурувати з доступністю Chromebook, якщо тільки це не старий MacBook. Проте варто знати, що макбуки працюють на власних процесорах Apple (чіпи M1, M2 і M3), причому набагато ефективніше, ніж старіші моделі з чіпами Intel. Із технічної точки зору, найдоступніша модель — 13-дюймовий MacBook Air — вже багато років є найкращим вибором серед студентів. Він міцний, тонкий і легкий, із культовим дизайном із суцільнолитого алюмінію. Не кажучи вже про значно збільшену 18-годинну роботу від батареї.

Спеціалісти, яким потрібні для роботи більш вимогливі програми, обирають MacBook Pro. Pro — це більш потужний і вдосконалений пристрій, який ідеально підходить і для студентів, котрі працюють з візуальними матеріалами. Фото- та відеоредагування, графіка, архітектура, анімація та аудіо, серед іншого, є гарними прикладами. Надійна продуктивність і яскраві та суперчіткі екрани — чудове поєднання.

Apple не оснащує MacBook найбільшим об’ємом оперативної пам’яті або сховища, тому вам, можливо, доведеться спочатку подумати про модернізацію. Оскільки комп’ютери Mac страшенно складно модернізувати вручну після покупки, краще зробити це заздалегідь. Якщо вам подобається сенсорний екран, забудьте про нього на Mac, оскільки macOS його не підтримує. Ви також не знайдете багато портів на MacBook, хоча він став набагато кращим. Просто придбайте адаптер або док-станцію, оскільки за замовчуванням використовується USB-C. Крім того, переконайтеся, що ви добре розумієте, які специфікації вам потрібні.

Windows ноутбук

Усюдисуща Windows

Операційна система Microsoft Windows пропонує найрізноманітніші продукти, продуктивність і сумісність, оскільки вона є комп’ютерним стандартом ще з 1990-х років. Остання версія — Windows 11, і жодна інша система не підтримує таку кількість апаратного та ПЗ. Microsoft перейняла кілька елементів з Apple та Google, покращивши загальний вигляд інтерфейсу за допомогою більш зручного «провідника файлів» і можливості працювати в режимі багатозадачності з двома програмами на екрані одночасно. Усі функції та вдосконалення, вперше представлені в Windows 10, залишилися і в Windows 11.

У сфері штучного інтелекту вона має невелику перевагу завдяки Copilot+, вбудованій ШІ-платформі Microsoft на базі OpenAI, яка має можливість змінювати налаштування та відкривати програми. Це також і чатбот, який відповідає на запитання про все, що ви хочете знати; він допомагає вирішувати проблеми, які можуть виникнути з вашим ноутбуком. Ви можете використовувати чатбот як голосового помічника, хоча він не обов’язково може керувати пристроями «розумного дому», як Google Assistant або Amazon Alexa.

Вкрай рідко можна зустріти програмне забезпечення, яке б було несумісне з Windows. Однак ви можете зіткнутися з проблемою, якщо програма, яку ви хочете запустити, або занадто стара, або сумісна лише з певними версіями ОС. У Windows 10 або 11 ви навряд чи зіткнетеся з такою проблемою. Ігри створюють інші проблеми, оскільки GPU (графічний процесор) відіграє велику роль у тому, наскільки добре гра буде виглядати на екрані. Ось чому ігрові ноутбуки є окремою категорією серед пристроїв із Windows.