Чим SSD-диск на 2 ТБ кращий за вінчестер такої ж ємності

27.11.2024

Довго завантажується операційна система, підвисає улюблена гра, дратівливо повільно копіюються файли? Це далеко не повний перелік прикрих неприємностей, які рано чи пізно з’являються у власників персональних комп’ютерів та ноутбуків. Можливості гаджета більше не відповідають вимогам сучасного софту, отже, настав час замінити жорсткий диск (HDD, вінчестер) твердотільним накопичувачем (SSD).

Принципово різні сховища даних

Вінчестер вважається бюджетним варіантом накопичувача інформації для користувачів, котрі займаються серфінгом в інтернеті. У геймерів, монтажерів відеоконтенту, творців тривимірної графіки вимоги до можливостей ПК та ноутбука значно вищі, а забезпечує їх SSD-диск на 2 ТБ.

Твердотільний накопичувач та вінчестер кардинально розрізняються за конструкцією та принципом роботи. Перший — немеханічний транзисторний модуль пам’яті на базі мікросхем. Другий — конструкція з рухомих пластин з магнітним шаром, головки читання та запису інформації, приводного важеля та інших елементів.

SSD зберігає дані у блоках на транзисторних сітках. HDD — на доріжках намагнічених пластин, які обертає двигун через важіль приводу. Зчитуюча головка «витягує» з них інформацію і за допомогою операційної системи віддає команди компонентам гаджета.

Перевага SSD перед жорстким диском

Підстав для заміни вінчестера об’ємом 2 ТБ твердотільним накопичувачем аналогічної містоксті більш ніж достатньо. Інноваційні технології випереджають застарілі за всіма показниками, серед яких:

  1. продуктивність;
  2. надійність та довговічність;
  3. стійкість до несанкціонованих механічних впливів;
  4. рівень шуму під час роботи;
  5. енерговитратність;
  6. компактність.

SSD менші за розмірами і продуктивніші за вінчестери. Швидкість читання та запису інформації перших варіюється від 50 до 250 МБ/с, переміщення файлів – від 500 до 3500 МБ/с. Ті самі параметри других становлять від 0,1 до 1,8 МБ/с та від 30 до 150 МБ/с. Продуктивність жорстких дисків лімітована швидкістю обертання пластин, яка перебуває в діапазоні від 70 до 120 об/с.

Твердотільний пристрій пам’яті позбавлений механічної складової, тому нечутливий до падінь і струсів. З тієї ж причини SSD-накопичувач безшумний, мало нагрівається, відповідно, вимагає менше ресурсів для відведення тепла із системи, отже, споживає мінімум електричної енергії.

Жорсткий диск — конструкція з крихких компонентів, що рухаються. Падіння на підлогу навіть з невеликої висоти або різке струшування неминуче завдасть непоправної шкоди системі. Механічний устрій вінчестера є джерелом гулу і значного тепловиділення під час своєї діяльності, що призводить до низьких показників енергозбереження.

SSD та HDD, нове й старе, швидкість та неквапливість, можливість і недосяжність — залишається вибрати свої два терабайти.