Що робити, якщо борг за кредитом передали колекторам

19.02.2025

Заборгованість за кредитом – серйозна проблема, особливо якщо банк або мікрофінансова організація передали борг колекторам. У такому випадку важливо знати, які кроки слід зробити, щоб захистити свої права та не потрапити у ще більші фінансові труднощі.

Що робити, якщо борг за кредитом передали колекторам

Перші кроки

  1. Перевірте інформацію. Отримавши повідомлення від колекторів, варто з’ясувати, чи справді борг був переданий. Зв’яжіться з банком або кредитором та запитайте про наявність угоди про передачу боргу. Це допоможе уникнути шахрайських схем.
  2. Запитайте документи. Колектори зобов’язані пред’явити документи, що підтверджують правомірність їхніх вимог. Зокрема, це має бути договір про відступлення права вимоги та інформація про суму боргу.
  3. Аналізуйте терміни позовної давності. Борг міг бути переданий після закінчення строку давності, що робить його стягнення сумнівним. Зазвичай, термін давності за кредитними зобов’язаннями складає 3 роки.

Як захищатися від незаконних дій

  • Не піддавайтеся на провокації. Колектори не мають права погрожувати, залякувати або чинити психологічний тиск. Всі їхні дії повинні бути в межах законодавства.
  • Записуйте розмови. Якщо вас залякують, запишіть розмову та зверніться зі скаргою до правоохоронних органів або НБУ.
  • Вимагайте письмових підтверджень. Всі вимоги колекторів мають бути оформлені у письмовому вигляді. Не сплачуйте борг без офіційного документа.
  • Зверніться до юриста. Кваліфікований фахівець допоможе вам захистити свої права, розібратися з правомірністю вимог та знайти законний шлях вирішення проблеми.

Важливість знань у сфері кредитного права

Розуміння основ кредитного права допоможе вам уникнути неприємних ситуацій та ефективно захищати свої права. Ознайомлення з законодавчими нормами дозволить вам уникнути маніпуляцій з боку недобросовісних колекторських компаній та приймати зважені фінансові рішення.