Курс на ретро-геймінг: відродження старих онлайн-проєктів

17.04.2025

Світ онлайн-ігор постійно розширюється, а сучасні тенденції у розробці змушують розробників додавати окремий онлайн режим буквально в кожен новий проєкт. З кожною новою грою режим стає більш зручним, а його аудиторія збільшується, однак попри всі технологічні досягнення, багато геймерів повертаються до старих онлайн-проєктів, а деякі з них навіть переживають справжнє відродження.

Курс на ретро-геймінг: відродження старих онлайн-проєктів

Сильний емоційний звʼязок

Один із ключових факторів повернення до ретро-онлайн-ігор – це ностальгія. Геймери, які виросли на класичних проєктах, хочуть знову пережити ті ж емоції, що й у дитинстві. Старі онлайн-ігри часто асоціюються з безтурботними часами та приємними спогадами. Окрім цього визнана класика цікавість і нове покоління гравців. Схожа тенденція спостерігається і у світі азартних розваг, де класичні онлайн слоти час від часу переживають хвилю популярності в каталогах казино https://rc-group.com.ua/.

Яскравим прикладом такого відродження у світі онлайн-ігор стала серія «World of Warcraft Classic», що була випущена у 2019 році після численних прохань гравців. Вона повернула фанатів до оригінального досвіду гри, який значно відрізняється від сучасної версії WoW. Зрештою, навіть декілька років потому кількість гравців в онлайні все достатня для цікавої гри.

Тим же шляхом пішла знаменита «Lineage 2 Classic», версія відомої MMORPG, що зберегло старі механіки без спрощень, які з’явилися в нових оновленнях, а «Counter-Strike 1.6» досі має активну фанатську базу та приватні сервери, що підтримують гру попри її вік.

Зосередженість на грі

Серед ключових причин популярності та зрештою двигунів ретро-геймінгу досвідчені гравці називаються відродження класичного ігрового процесу. Вважається, що раніше розробників не турбувала нескінченна монетизація та намагання заробити, а отже вони були більш зосереджені саме на ігровій складовій. Не дарма у спільності гравців чимало нових проєктів отримують клеймо так званих онлайн-магазинів, де розробники занадто зосереджені на навʼязливих мікротранзакціях.

До того ж Ретро-онлайн-ігри часто мають активні спільноти, які продовжують підтримувати гру навіть після припинення офіційної підтримки:

  • Diablo II (з модом Median XL);
  • Quake III Arena;
  • Battlefield 1942.

Модифікації та приватні сервери дають можливість кастомізувати досвід та грати у звичному середовищі навіть попри те, що ці ігри отримували більш сучасні продовження та нові частини у серіях.