Проект Management.com.ua
На головну ВступВізії

Вступне слово
    Vision. Візія, загадкове і інтригуюче слово, категорія, за якою наш, зіпсований тоталітарними підходами в організації суспільства та "індустріальними" підходами в організації ділових структур, розум інтуїтивно все ж таки відчуває якусь незрозумілу, нетипову для нашого світосприйняття силу і логіку дії. Категорія, на якій вибудовується логіка розвитку та організації бізнесу на Заході, у нас є просто чужою для широкого загалу, є частиною того понятійного апарату, який ми назагал не сприймаємо і відповідно не використовуємо.

    Лідерство, стратегія, сучасні підходи до побудови організацій, трансформація бізнесу тощо, управління персоналом — все це значною мірою базується на феномені Візії як управлінської категорії.

    Цей феномен — "Візія" — насправді багатоплановий. Найпростіше "Візію" можна було б визначити як "ідею щодо образу майбутнього". Однак, щоб почати процес усвідомлення цього образу, обов'язково маємо зробити суб'єктивну прив'язку до людини, яка виробила Візію, або є її носієм, — без цього Візія "не живе". Вона означає щось більше ніж просто логічна конструкція і черпає енергію від харизми лідера.

    Далі, маємо додати реалістичність у розумінні практичної можливості досягнення цієї "мрії" та жорсткий аналіз сьогоднішніх реалій з точки зору потенційно досягнутого результату та його ж таки логіки. Плюс безліч таких аспектів як зрозумілість та "розділеність" ідеї потенційними послідовниками. Вчасність. Майже абсолютна віра.

    Візія — позитивна напруга, яка створює і розвиває, яка спонукає перевершити сьогоднішні загально визнані можливості людей, що реалізовують цю ідею. Добровільна і свідома позиція сприйняття ідеї, готовність поступитися частково своїм "Я" задля реалізації цієї ідеї, пройти через неймовірні випробування, навіть інколи принести себе в жертву задля неї.

    Це саме та ідея яка створює, відкриває необмежену енергію духу в людині, того, що власне і є суть людини.
    Це є напрямок, це є рівень, це є і результат, і засіб.
    Це є якісна зміна, якісно новий рівень сприйняття та погляду на речі, які здаються усталеними назавжди.

    Створити таку мрію як і розділити, сприйняти ідею іншого як свою може тільки вільна людина. Наявність Візії є ознакою свободи. І є цілком очевидним що рабам за ментальними установками це не потрібно, вони сконцентровані на інших завданнях...

    ...Прикладів Візії існує безліч. У нашу культуру надходять рафіновані приклади з західних бізнес-шкіл, які вписуються в культуру і традиції того, вже підготовленого для сприйняття цього явища суспільства. Ми повинні мати іншу низку прикладів та асоціацій, що дозволив би нам швидше опанувати цей феномен.

    В нашій історії, історії політичної думки України, ми маємо багато прикладів, які є візійними за природою, і для багатьох, я думаю, було б цікаво ще раз до них доторкнутися або й глибше познайомитись. Звичайно, під новим кутом зору, в рамках теми нашого проекту.

    Несподівано важливими і цікавими для нас можуть в цьому ключі бути роботи та дії найрізноманітніших фахівців та особистостей — політиків, філософів та, звичайно ж, керівників бізнесу. Часом буде складно переключитися з одного "світу" в інший, приклади дуже різні і глибокі у своїй сфері, але це ж і є перевагою порівняно із рафінованими "кейсами".

    В цьому предметі немає формул, готових рішень. Кожен приклад є унікальним, має свою логіку, свою передумову. Знаючи нашого читача, ми віримо, що уважне входження в кожен приклад, перенесення в той час, в ту ситуацію, де будуть діяти і мислити наші герої, подарує Вам величезну насолоду, відчуття феномену Візії та ту енергію, що спонукатиме Вас на створення Ваших ідей, мрій, які розбиватимуть рамки сьогодення і подарують щастя реалізації власної мрії в майбутньому.

    Олександр Саврук

>> Перехід до "Візійного ряду"

2759
 
Проект відкрито 16 жовтня 2002 р.
Розробка, дизайн: Олександр Данилюк, малюнки: Тетяна Горохова
Copyright © 2002-2017, Management.com.ua