Назва: Економіка бідності. Як звільнити світ від злиднів
Автор(и): Абхіджіт Банерджі, Естер Дуфло
Видавництво: "Наш Формат", — 2018
Опис:
Оригінал (англ.): "Poor Economics: A Radical Rethinking of the Way to Fight Global Poverty" by Abhijit Banerjee, Esther Duflo
«Економіка бідності» — найкраща бізнес-книжка 2011 року за версією Financial Times і Goldman Sachs.
П’ятнадцять років роботи з бідними людьми в десятках країн на п’яти континентах дали змогу Банерджі й Дуфло радикально переосмислити економіку бідності. Чому марокканець, якому бракує грошей на їжу, купує телевізор? Чому бідні нехтують безкоштовною вакцинацією, але витрачають гроші на недієві ліки? Чому вони починають багато бізнес-проектів, але жодна з їхніх справ не розвивається? Як переконують автори, щоб подолати світову бідність, варто насамперед зрозуміти обставини, які формують основу вибору людей. Спираючись на численні дослідження й зібрані дані, Банерджі й Дуфло пропонують доволі прості заходи, що допоможуть підвищити рівень життя бідних у всьому світі.
Чому ця книжка
Спираючись на праці економістів з питань розвитку та власні численні дослідження, автори створюють повну картину життя бідних і — що важливіше — аналізують їхнє ставлення до способів розв’язання проблем. Банерджі й Дуфло пропонують ефективні методи допомоги бідним у різних сферах — в освіті, медицині, підприємництві, кредитуванні тощо.
Для кого книжка
Книжку варто читати економістам, політикам, суспільним діячам, а також кожному, хто прагне допомогти бідним побороти злидні, кому не байдужа проблема глобальної бідності.
ЦИТАТИ ˅
Про політичний курс
Хоча корупція і впровадження неефективного політичного курсу є дійсно серйозними проблемами для бідних країн, з ними можна боротися без фундаментальної інституційної реформи. Часто вони є результатом того ж таки браку уваги до інформації і недосконалого розуміння мотивацій дійових осіб, що пояснює погану сутність політики в галузі освіти, охорони здоров’я чи фінансів, а боротися можна тією самою зброєю обережних намірів і суворих оцінок. І хоча змінити всю систему важко, всередині структури часто існує слабина, щоб робити поступ поетапно.
Про допомогу бідним
Думайте тричі. Не приймайте рішення, що ґрунтуються на самому лише співчутті: підходьте до цих проблем з розплющеними очима й спробуйте з’ясувати, що працює. Але якщо перше, що ви спробували, не діє, не дозволяйте песимізму заполонити вас. Усвідомте невдачі й намагайтеся зробити правильні висновки; не шкодуйте часу, щоб зрозуміти бідних і їхні проблеми, перш ніж намагатися розв’язати їх; усвідомте, що справжній успіх не прийде легко.
Про кількість дітей
Пак Сударно мав дев’ять дітей і багато онуків. Коли ми запитали його, чи щасливий чоловік із такою кількістю нащадків, він сказав «безумовно». Бідняк пояснив, що, маючи дев’ятеро дітей, він може бути впевнений, що принаймні двоє з них виявляться добрими й піклуватимуться про нього на старості.
Про авторів:
Абхіджіт Банерджі (Abhijit Banerjee) — економіст родом з Індії, співзасновник Лабораторії з дослідження проблем бідності імені Абдула Латіфа Джаміля Массачусетського технологічного інституту, член Консорціуму з питань фінансових систем і бідності. Лауреат гранту Ґуґґенгайма і стипендії Макартура.
Естер Дуфло (Esther Duflo) — американка французького походження, економістка, наукова асистентка Національного бюро економічних досліджень США. Керує програмою з економіки розвитку при Центрі досліджень економічної політики. У 2012 році увійшла до списку «100 світових мислителів» за версією журналу Foreign Policy.
Зміст:
- Передмова
- Розділ 1. Заклик подумати тричі
- Розділ 2. Бенкет під час голоду
- Розділ 3. Синиця в руках
- Розділ 4. Найкращий учень у класі
- Розділ 5. Дев'ятеро дітей Пака Сударно
- Розділ 6. Ринок коров'ячих вух
- Розділ 7. Кабульці та індійські євнухи
- Розділ 8. Цеглина за цеглтною
- Розділ 9. Мляві підприємці
- Розділ 10. Політичні програми, політичний курс
ІНШІ КНИГИ АВТОРА (Абхіджіт Банерджі):
|