Всі ми знаємо, що мотивовані люди, які захоплені своєю роботою, зазвичай виявляються найбільш продуктивними. Але чи можливо підвищити мотивацію персоналу завдяки одній тільки зміні їхнього мислення? Нове дослідження, проведене у Канаді, стверджує, що можливо!
Дослідження, проведене академіками Університету Альберта виявило, що спонукання працівників до переосмислення своїх обов'язків дозволяє відшукати сенс роботи, який часто втрачається у повсякденному плині посадових завдань (зустрічей, проектів, дедлайнів), кожне з яких схоже на попереднє.
По суті, роботодавці, яким вдавалося здійснити таку психологічну зміну у способі мислення своїх працівників, засвідчували 60% покращення відвідуваності та дуже значний (75%) приріст утримання персоналу (скорочення плинності кадрів).
Перша фокус-група, яка складалася із 24-х працівників сфери охорони здоров'я, була запрошена відвідати одноденний семінар "Натхнення на робочому місці", метою якого було сфокусувати їх на завданнях кар'єри та особистого життя. Друга фокус-група не слухала цього семінару.
"Ми виявили, що люди, які бачать сенс та кінцеву ціль у своїй роботі, а також можуть спостерігати за власним прогресом, стають щасливішими, більш продуктивними і навіть більш здоровими", — говорить Вал Кінжерскі (Val Kinjerski), одна зі співавторів дослідження.
Серед представників групи, яка брала участь у семінарі, спостерігалося 23% підвищення командної роботи, а рівень задоволеності роботою зріс на 10%.
Витрати компанії, пов'язані з відсутністю працівників на робочих місцях, скоротилися на $12 000. Окрім того — суттєво зріс рівень мотивації персоналу.