Більшість роботодавців не володіють достатньою кількістю людей із лідерським потенціалом
Попри високий рівень безробіття, більше половини великих та середніх компаній не мають достатньої кількості лідерів у своєму штаті. Особливо це стосується тих людей, які могли б стати лідерами в майбутньому — тобто зайняти керівні посади після виходу на пенсію або звільнення наявних керівників. Саме до таких висновків прийшло опитування компанії OI Partners.
54% компаній, які взяли участь в опитуванні, стверджують, що у їхньому штаті немає достатньо кваліфікованих наступників, які могли б замінити керівників, що зараз працюють на найвищих посадах. Лише 32% компаній сказали, що у них є достатній резерв наступників із лідерським потенціалом. 14% компаній так і не змогли відповісти на запитання, оскільки вони не знають, чи є у них достатня кількість наступників, чи ні.
В опитуванні взяли участь 212 великих та середніх компаній, а похибка склала 6,7%.
"Це дослідження вказує на реальну можливість для керівників та менеджерів — зокрема тих, які лише нещодавно почали розвиватися у цьому напрямку — в майбутньому досягнути бажаних результатів. Особливо, якщо вони працюватимуть на перспективного роботодавця", — переконаний Тім Шуновер (Tim Schoonover), директор OI Partners.
"Це також тривожний дзвіночок для наявних працівників. Адже це означає, що роботодавці не розглядають їх як майбутніх керівників", — додає Шуновер.
При цьому варто пам'ятати, що найбільше джерело майбутніх лідерів у компанії — це її власні працівники.
Роботодавцям слід більше приділяти увагу цьому аспекту діяльності компанії. За висновками дослідження:
72% планують розвивати власних працівників, які в майбутньому могли б зайняти керівні посади;
54% планують просувати наявних працівників, тому що вважають їх готовими до такої ролі;
40% планують наймати майбутніх лідерів ззовні (але в одній галузі);
26% планують наймати майбутніх лідерів ззовні (і за межами галузі).