Відповідно до опитування консалтингової компанії StrategyOne, більшість менеджерів провідних світових компаній включили Китай у п'ятірку найінноваційніших країн. На їхню думку, у Піднебесної є всі шанси ще активніше розвивати цю сферу, якщо уряд зробить компаніям додаткову фінансову підтримку, повідомляє "РБК daily".
Для першого у своєму роді дослідження під назвою "GE Глобальний інноваційний барометр 2011" (GE Global Innovation Barometer 2011) StrategyOne за замовленням General Electric опитала 1000 менеджерів вищої ланки компаній з 12-ти країн. У відповідь на питання про те, які країни є лідерами за рівнем інновацій, цілком закономірна більшість респондентів (67%) назвали США. На другому місці опинилася Німеччина (44% опитаних), на третьому — Японія (43%).
Цих незмінних уже протягом багатьох років лідерів, за словами старшого віце-президента General Electric Бет Комсток (Beth Comstock), щосили наздоганяють азіатські країни — Китай і Південна Корея. Лідерство Китаю підтвердити 35% опитаних, Кореї — 15%. Порівняно велика кількість учасників опитування (12%) включили в лідери ще одну країну БРІК — Індію. Росія ж у рейтинг взагалі не потрапила. Менше 10% респондентів віднесли до лідерів також Великобританію, Швецію та Ізраїль.
Цікаво, що менеджери з Китаю, а також із Саудівської Аравії та ОАЕ оцінили умови для інновацій у своїх країнах як хороші. Правда, як відзначили 53% всіх респондентів, китайським компаніям необхідна додаткова фінансова підтримка уряду.
А ось японські й німецькі менеджери виявилися скептиками, які вважають умови для інновацій у своїх країнах недостатньо хорошими. Опитані американці поки що досить стримано оцінюють перспективи розвитку інновацій у своїй країні. За словами Комсток, під час кризи США трохи сповільнили інноваційний ріст, але зараз уряд робить ставку на відновлення промислової бази, що неможливо без нових ідей і продуктів.
У ході дослідження майже всі (95%) менеджери назвали інновації сильним стимулом для процвітання економіки. Крім того, 88% респондентів відзначили, що їхній розвиток надає найкращі можливості для створення робочих місць. При цьому більше трьох чвертей керівників уважають, що інновації не просто сприяють збільшенню прибутків компаній, але й допомагають поліпшити життя громадян. На думку опитаних, у найближчі десять років інновації зможуть позитивно вплинути на навколишнє середовище, здоров'я населення, безпеку в енергетичній сфері, а також розширити доступ громадян до освіти.
"Результати опитування ясно показують, що глобально наші пріоритети зміщуються від інновацій, які просто роблять гроші, на інновації, які також поліпшують життя людей", — відзначила Комсток. Цікаво, що, з погляду більшості респондентів, двигуном інновацій є не стільки наукові дослідження, скільки творчий підхід.