Падіння попиту на MBA, зростання попиту на інженерів
Погані новини для випускників бізнес-шкіл: за всіма прогнозами попит на інженерів та інші технічних експертів превалюватиме. Такі дані дослідження проведеного Гарвардською бізнес-школою, яка проаналізувала дані більш, ніж 300 компаній із переліку Fortune 500.
Протягом двох останніх десятиліть розмір управлінських команд у компаніях практично подвоївся у розмірах. Більшість нових менеджерів приходили зі сфери інформаційних технологій, маркетингу та фінансів. І якщо раніше в компаніях зазвичай були "загальні" менеджери, які керували експертами у різних сферах спеціалізацій, то в майбутньому управлінські ролі все частіше виконуватимуть люди, які прийшли із тієї чи іншої спеціальної сфери знань. Найбільше серед них буде інженерів та інших технічних експертів.
Аналіз 36 мільйонів профілів у Facebook показав, що вже сьогодні 3337 засновників компаній та генеральних директорів мають інженерний чи технічний ступінь, тоді як лише 1016 керівників отримували формальну бізнес-освіту.
Професор Джулія Вулф (Julie Wulf) із Гарвардської бізнес-школи пояснює, що найбільші труднощі можуть виникнути у менеджерів середньої ланки, коли ті задумаються про подальший розвиток своєї кар'єри. Адже сьогодні організації схиляються до просування на провідні ролі в компанії функціональних спеціалістів.