Graduate Management Admission Council (GMAC) опублікував підсумки свого четвертого дослідження 2003 MBA Alumnі Perspectіves Survey. Повний текст дослідження Ви можете переглянути тут (у форматі PDF).
Згідно отриманих у ході дослідження даних, основною метою, що переслідують слухачі програм МВА, є розширення своїх кар'єрних можливостей. Опитування проводилося серед учасників минулих досліджень Global MBA Graduate Survey. Серед іншого, учасникам дослідження було запропоновано провести оцінку того, наскільки ступінь МВА виправдала покладені на неї надії. Цього року в опитуванні взяли участь 2.383 з 5.831 запрошених (майже половина) випускників програм МВА. 19% учасників — випускники 2000 року, 41% одержали ступінь у 2001 році, а 36% завершили свою бізнес-освіту в 2002. (4% учасників опитування ще не завершили курс навчання. Їхні відповіді не враховувалися).
Всім учасникам опитування пропонувалося оцінити загальну цінність ступеню МВА, яку він реально має для кожного з них. Оцінка повинна була складатися з відношення грошових витрат на навчання до тих нових кар'єрних можливостей, що відкрилися перед випускниками бізнес-шкіл. Більше половини опитаних вважають, що цінність ступеню — виняткова або дуже добра. Біля однієї третини думає, що цінність — добра, а 16% оцінюють її як задовільну або незадовільну.
Загальна цінність ступеню МВА:
Винятково — 20%
Дуже добре — 35%
Добре — 29%
Задовільно — 10%
Незадовільно — 6%
Дивлячись на те, як оцінюють загальну цінність ступеню МВА випускники різних років, можна помітити значні розходження . Якщо серед випускників 2000 року 68% оцінює ступінь як виняткову і дуже добру, то серед випускників 2002 року лише 50% розділяють цю точку зору.
В своєму дослідженні GMAC також відображає оцінку МВА в залежності від поточної сфери діяльності випускників. У порівнянні з державними службовцями, працівники сфери консалтингу, наприклад, набагато частіше оцінюють віддачу від своєї бізнес-освіти як виняткову.
Цінність ступеню МВА в залежності від сфери діяльності