Організація Економічного Співробітництва і Розвитку (Organization for Economic Cooperation and Development) опублікувала чергову доповідь про положення у сфері освіти (дані по пострадянських державах не враховувалися). Відповідно до доповіді, яка в основному базується на статистиці 2001-2002 років, все більше людей одержують вищу освіту. У середньому, 32% працездатних людей (оцінювалася вікова категорія 25-65 років) нині мають закінчену вищу освіту. Найбільш значна частка людей із вищею освітою у Канаді (43%), США (38%) та Японії (36%), найменш — у Мексиці (6%), Туреччині і Португалії (по 9%).
Все більше молодих людей бажають одержувати освіту в іноземних ВУЗах. За період з 1998 по 2002 рік їхня кількість зросла на 34%. Три чверті студентів, що вирішили одержати освіту за межами рідної країни, вчаться у США, Великобританії, Австралії, Німеччині і Франції.
Людям з вищею освітою, як правило, легше знайти роботу. Крім того, вони заробляють більше, ніж власники дипломів середніх навчальних закладів. Найбільш помітна різниця у доходах між цими двома категоріями найманих робітників у США (86%) та Угорщини (52%), найменші розходження — у Данії (25%) та Іспанії (29%). Освіта позитивно позначається на економіці. За оцінками авторів доповіді, якщо для жителів визначеної країни середньостатистичний термін навчання збільшується на рік, то це підвищує валовий внутрішній продукт даної держави на 3-6%.