Фахівці аналітичного відділу журналу The Economist опублікували традиційний рейтинг якості життя в 111-ти найбільших країнах світу. Ірландці з подивом довідалися, що в їхній країні живеться краще всіх. Країна випередила традиційних лідерів рейтингу, що складається вже 17 років, — Швейцарію, Норвегію, Швецію і Люксембург.
Експерти Economist Intelligence Unit виходять з того, що щастя визначається не тільки добробутом. При складанні рейтингу враховуються такі фактори, як особистий добробут, свобода, сімейне і громадське життя, рівність статей, клімат, безпека і багато іншого. За результатами досліджень країни оцінюються за десятибальною системою і ранжируються.
У десятку лідерів 2004 року ввійшли Ірландія, Швейцарія, Норвегія, Люксембург, Швеція, Австралія, Ісландія, Італія, Данія й Іспанія. США скотилися на 13-е місце. The Guardian із жалем відзначає, що якість життя у Великобританії знаходиться на найнижчому рівні серед усіх "старих" членів Євросоюзу. Більшість країн Західної Європи окупують місця в третій десятці.
З числа східноєвропейських держав вище за всіх підійнялися в рейтингу Словенія (27 місце; 6,986 балів) і Чехія (34 місце; 6,629 балів).
Серед країн колишнього СРСР вище за всіх, як і в більшості інших рейтингів, підійнялися прибалтійські республіки: 63-е місце у Литви (6,033 балів), 66-е місце — у Латвії (6,008 балів), 68-е місце — у Естонії (5,905 балів). За винятком Прибалтики, кращі показники з колишніх радянських республік у Вірменії й Азербайджані, що зайняли 85-е і 86-е місця (5,422 і 5,377 балів відповідно). Україна опинилась лише на 98-му місці, Білорусь — на 100-му, а Росія взагалі на 105-му (і це при тому, що всього в рейтингу 111 країн, і останній рядок займає Зімбабве, президент якої здійснює фактично расистську політику по відношенню до білого населення держави).