Некомпетентне управління може призвести до депресії
Помилки управління — особливо, коли йдеться про підтримку працівників, які відчувають певні труднощі зі своїми посадовими обов'язками — призводять до підвищеної напруги на робочому місці. Таким чином зростає ризик того, що співробітники компанії захворіють депресією.
Дослідження, в якому взяло участь понад 24 тис. співробітників, виявило, що близько п'яти відсотків респондентів у минулому році пережили депресію. При цьому ризик захворювання цією небезпечною недугою набагато вищий серед працівників компаній. Лікарі доводять, що хронічний стрес на роботі може призвести не лише до депресії, але й до безлічі інших не менш серйозних проблем зі здоров'ям (серед яких тиск та серцеві напади).
Нестача підтримки з боку колег та співробітників, а особливо — менеджерів — на сьогодні є основною причиною стресів на робочому місці. Із останнього дослідження стає абсолютно очевидним той факт, що саме роботодавець повинен брати на себе відповідальність за стрес працівників. І якщо він не хоче, щоб депресія стала на заваді процвітанню компанії, йому слід докласти усіх зусиль для виправлення ситуації.
Дослідження, проведене доктором Еммою Робертсон (Emma Robertson), доцентом психології в University of Rochester Medical School, виявило, що особи (чоловічої статі), які потерпають від щоденної напруги на роботі скаржаться на депресію вдвічі частіше, ніж чоловіки зі спокійнішою роботою. Під "високою напругою" малася ну увазі вимоглива робота, яка не передбачає майже жодної гнучкості та незалежності при прийнятті рішень.
Серед жінок картина дещо відрізнялася. Лише один із компонентів напруги — нестача прав для прийняття рішень — був прямо пов'язаний із депресією. Окрім того, жінки частіше працюють неповний робочий день, що також вважається менш стресовим варіантом роботи.
Проте, один із вимірів стресу — нестача підтримки з боку співробітників та керівників — був прямо пов'язаний із депресією як у чоловіків, так і у жінок.
Тому менеджерам слід переглянути свій підхід до підлеглих. Адже кожному відомо, профілактика захворювання набагато більш ефективна, ніж лікування.