ІНСАЙТИ | Співбесіда 26 листопада 2007 р.

Зростання попиту на робочу силу підвищує рівень апатії серед кандидатів

Якщо ви прагнете успішно пройти співбесіду — то принаймні з'явіться на ній. І хоча це видається очевидним, далеко не всі кандидати на посаду виконують це правило. Емануель Конде (Emmanuel Conde), директор із рекрутингу в Alliant Technologies, ділиться своїм досвідом, розповідаючи про зростання кількості кандидатів, які ніколи не приходять на перше інтерв'ю в компанію.

"Останнім часом такі люди трапляються все частіше й частіше, — стверджує Емануель. — При цьому їх кількість серед ІТ-спеціалістів початкового рівня складає 50%, а серед кандидатів, які претендують на керівні посади, може досягати 20%".

Не варто думати, що вказана проблема стосується тільки Конде. Проблема відсутності на співбесідах перетворюється на справжню епідемію, яка вражає всі сфери бізнесу, починаючи від інформаційних технологій і закінчуючи охороною здоров'я.

Експерти з питань кар'єри причиною такої ситуації звикли називати перенасиченість вакансіями ринку праці. Проте не виключено й те, що причиною проблеми є ставлення до працівників як до масового продукту, підсилене розповсюдженням онлайн-інструментів рекрутингу.

"По суті, Інтернет стер різницю між пошуком роботи та пошуком партнера для побачення, — переконаний Сет Годін (Seth Godin), автор книги "Заглиблення" (The Dip). — Компанії отримують тисячі резюме, але ніхто не читає їх. Люди перетворюються на папірці — стають предметом ширвжитку. Генеральні директори не просять своїх рекрутерів найняти "дивовижних індивідів — професіоналів у тій чи іншій сфері", вони вимагають знайти найдешевших людей, які зможуть справитись із конкретними завданнями". З якого ж дива ці люди повинні виказувати таким керівникам повагу своєю появою на співбесіді? Їх знайшли як папірець. Нехай тепер і спілкуються із папірцем!"

Дослідження також вказують на те, що хоча звичка не з'являтися на заплановані співбесіди більш притаманна молодому поколінню кандидатів, все ж іноді нею грішать і старші працівники.

За матеріалами "Tight labor market seen creating more apathetic applicants", MCNBC.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.




ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще
Діяти як переможець, думати як переможецьДіяти як переможець, думати як переможець
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)